Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o séru, ale báli jste se zeptat

Vše, co jste kdy chtěli vědět o séru, ale báli jste se zeptat Vyberte si pleťové sérum.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Vše, co jste kdy chtěli vědět o séru, ale báli jste se zeptat zdroj: shutterstock.com

Pléťové sérum je takové zaklínadlo moderní péče o pleť. Sérum je zázrak, sérum je mládí v lahvičce, sérum je to nejlepší pro vaši pleť. Sérum se snadno používá, umí snad skoro až zázraky na počkání a navíc je tak trendy. Používáte sérum? A víte, jak ho správně používat? Jak ho kombinovat? Kdy ho namazat? A jaké si vybrat?

No jestli nevíte, tak jste tady tento týden správně. Poradíme, vybereme, dáme slevu. Protože pleťové sérum je často to, co znamená zásadní rozdíl v kvalitě pleti. Napnutá, jasná, rozzářená, regenerovaná, jednoduše krásná. Přesně takovou pleť můžete mít, když najdete to správné sérum. Tak honem do práce a vybírejte. Které je to vaše?

Přejít na sekci článku:

Čím se liší sérum od krému?

Čím se liší sérum od krému? zdroj: shutterstock.com

Proč je to tak tekuté?

Takový přírodní krém většinou obsahuje přírodní másla nebo rostlinné oleje. Jen to nejlepší pro pleť, v originální formě. Sérum na to jde jinak. Vezme sice olej nebo máslo, ale naředí ho vodou. Tak, aby byla konzistence lehčí. Aby se rychleji vstřebala. Aby se hlouběji vsákla. Aby pleti dala víc. Tekutá konzistence se do pleti hned vsákne, proniká do hlubších vrstev pokožky a regeneruje, nebo hloubkově hydratuje, nebo jen tak nenápadně účinně pečuje. Pro krásnější a zdravější pleť.

Upgradujte své sérum. Základem pleťových sér je většinou voda, díky tomu se sérum tak snadno roztírá a rychle vsakuje. Víte ale, že můžete dát pleti ještě víc? Místo vody hledejte produkty, které obsahují vodu květinovou. Třeba levandulovou, když máte mastnou pleť. Nebo tu růžovou, pokud máte pokožku suchou. A nebo najděte sérum, které obsahuje Aloe vera gel, ten regeneruje, hydratuje a navíc pokožku vyhlazuje. Sáhněte třeba po séru od Santaverde. Ať už to pleťové nebo oční, vaše pleť dostane speciální péči.

Jak se to používá?

Hlavním znakem séra je to, že se rychle vsakuje. Ale sérum samotné není uzpůsobeno tomu, abyste ho mazali na pleť jen tak. Sérum je speciálně vyrobeno, aby dalo pleti co nejvíc ve spolupráci s krémem. Sice se rychle vstřebá, dodá účinné látky, ale pleť prostě nenamaže, nepromastí. Proto je vhodné sérum kombinovat s pleťovým krémem. Funguje to asi takto. Na čistou a tonizovanou pleť nanesete sérum. To se rychle vstřebává a zanechá pleť připravenou na další péči. Takže hned naneste i svůj oblíbený krém. Hydratační na ráno a regenerační na večer.

Dostaňte ze své péče o pleť co nejvíce. A zkombinujte sérum a pleťový krém ze stejné kosmetické řady. Tyto produkty byly totiž speciálně vyvinuté tak, aby se doplňovaly a aby efektivní látky daly pleti opravdu co nejvíce. A nebo naopak ty kosmetické řady smíchejte. V takovém případě platí poučka. Krém vybírejte podle typu své pleti. Pro suchou výživný, pro mastnou matující. A sérum vybírejte podle problému, který chcete řešit. Takže proti pupínkům, proti vráskám nebo proti ochablé pleti?

Související produkt
Xingu Age perfect oční sérum 10 ml
Santaverde / 1416 Kč
Oční sérum pečuje o jemnou citlivou pokožku očního okolí, posiluje ji a chrání před ztrátou elasticity díky vysokému podílu antioxidantů a také kyseliny hyaluronové.
Detail produktu