Vše, co jste kdy chtěli vědět o séru, ale báli jste se zeptat

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Co vybrat a jak to používat?

Co vybrat a jak to používat?zdroj: shutterstock.com

Proč používat sérum?

Hlavní výhodou pleťového séra je to, že je speciálně vyrobeno pro specifický problém pleti. Přírodní látky v séru se dostávají do hlubších vrstev pokožky a tam daný problém opravdu řeší. Pleťová séra jsou také odpovědí na spoustu otázek, pokud vás trápí více problémů. První vrásky a akné? Není problém, zkombinujte omlazující sérum s tím proti problémům pleti. Séra se hned vstřebávají, díky tomu je na sebe můžete vrstvit bez zbytečné mastnoty, zatížení pleti nebo pocitu těžkosti.

Jak séra nanášet v kombinaci? Pokud používáte více sér najednou, vždy se řiďte jednoduchým pravidlem, že první se nanáší sérum s nejlehčí konzistencí. Začněte tedy sérem, které má v základu nejvíc vody, poté nanášejte séra se základem s Aloe vera a úplně nakonec si schovejte séra s vyšším obsahem olejů nebo másel.

Jaké sérum si vybrat?

Na ráno vybírejte určitě séra s co nejlehčí a s nejjemnější konzistencí. Taková, co se hned vstřebají, nezatěžují pleť, třeba i matují nebo dokáží hydratovat pokožku po celý den. Večer pak můžete sáhnout i po výživnějších a krémovitějších konzistencích. Na večer jsou například skvělá séra s vysokým obsahem regeneračních olejů, která dokáží během noci pokožku revitalizovat a velmi účinně obnovit. U výběru sér se navíc soustřeďte více na problém pleti, který chcete řešit. Například suchá pokožka s akné by si zasloužila nejvíce sérum pro problematickou pokožku v kombinaci s výživným krémem pro suchou pleť.

  • Vyberte mezi novinkami. Mezi novinky u nás v obchodě patří značka Mille Ulivi. Jejich Intenzivní sérum jsme si zamilovali pro až nekonečnou schopnost obnovy a revitalizace pleti. Pomáhá proti předčasnému stárnutí a generuje.
  • Sáhněte po osvědčené klasice. Pleťová séra od Weledy byla speciálně vyvinuta tak, aby doplnila jejich řady pleťové kosmetiky. To s pupalkou zpevňuje, vyhlazuje, má regenerační účinky a pomáhá bojovat proti stárnutí pokožky.
  • Zkuste neobvyklou mastichu. Že je masticha zázrak, určitě už všichni víte. Ale víte i to, jak velký zázrak je pleťové sérum s mastichou od Mastic Spa? Má antibakteriální a antioxidační účinky, zjemňuje, stahuje, napíná a regeneruje. Zpevňuje a dodává pleti výživu. Pro stárnoucí i mladou pleť s pupínky.