Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Líčení v barvách bronzu

Líčení v barvách bronzu Líčením v bronzových tónech podtrhnete své opálení a rozzáříte svou tvář.
Kristýna Lexová
4,0 5
5

Líčení v barvách bronzu zdroj: biooo.cz

Spolu se zvyšujícími se teplotami měníme také své líčení. Od tlumených a matných barev se pomalu přesouváme ke třpytu a lesku, chceme si užívat teplejších odstínů a přímo až splynout se slunečními paprsky. Podpořte proto první doteky slunce pomocí bronzových odstínů na vaší tváři.

V první řade přizpůsobte prvnímu lehkému opálení odstín make-upu. Je vhodné vlastnit dva různé odstíny make-upu – jeden, aby ladil s vaší nejsvětlejší „zimní“ pletí a druhý, který odpovídá nejvyššímu stupni opálení, který míváte během léta. Tyto odstíny pak mezi sebou vzájemně míchejte podle potřeby a aktuální situace. Nezapomeňte tedy s nastupujícím jarem a létem make-up mírně ztmavit.

Na tvář patří bronzer. Vyměňte svou oblíbenou tvářenku za zářivý bronzující pudr, který dodá vaší tváři svěží vzhled. Bronzer podpoří přirozené opálení a dodá pokožce zdravý zlatavý nádech. Nanášejte jej jednak na jablíčka tváří, jako klasickou tvářenku, a protáhněte je směrem vně obličeje. Následně jej aplikujte i na hrany tváře, postranní partie čela a klidně i na hranu nosu. Tvář tak získá plasticitu a díky přirozenému lesku bude vypadat opravdu krásně. Pokud se chystáte odhalovat více kůže, tak můžete bronzer aplikovat například také na klíční kosti či na ramena.

Líčení v barvách bronzu

Bronzer pak podpořtě zlatavým rozjasňovačem, který dílo dokončí. Rozjasňovač nanášejte nad lícní kosti či pod obočí. Nádherně zvýrazní a otevře váš pohled, zároveň skvěle ladí s teplými tóny bronzeru.

Bronzovou partii rozehrajte také na očích. Odstíny drahých kovů jsou ideálními kandidáty na jednoduchý look, kdy budete potřebovat pouze jeden oční stín na celé pohyblivé víčko. Stín rozetřete štětcem či prsty po celém povrchu očního víčka a lehce jej rozmažte do ztracena. Oči tak přirozeně zvýrazníte a rozzáříte, zároveň si nemusíte dávat příliš práce se stínováním. Necítíte se na oční stíny? Vyzkoušejte bronzovou oční linku! Třpytvé oční linky jsou velice nenápadným způsobem, jak zvýraznit váš pohled a působí neotřele. Oční linky naneste na celé horní víčko a mírně je protáhněte do vnějšího koutku, oko tak získá mandlový tvar.

Bronzové a zlatavé tóny se skvěle vyjímají také na rtech. Rtěnky v nahých tónech o několik odstínů tmavších než vaše rty můžete doplnit třpytivými lesky. Takové nalíčení rtů se hodí i ke zcela minimalistickému líčení, kdy je jen doplníte řasenkou a můžete vyrazit. Výrazné lesklé metalické tóny navíc přirozeně zvětší vaše rty.

Líčení v barvách bronzu

Bronz je zkrátka tématem číslo jedna, snad díky tomu, že žádný jiný odstín nedokáže tak věrně napodobit opálenou pokožku bez nutnosti přílišného vystavování se slunci. Bronzové líčení můžete vyzkoušet jak v jemném akcentu pouze na jedné oblasti táře, tak na všech partiích obličeje, kdy budete skutečně zářit jako nejžhavější letní slunce.