Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Arašídové brownies s kakaovým máslem

Arašídové brownies s kakaovým máslem Upečte si z kakaového másla.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Arašídové brownies s kakaovým máslem zdroj: biooo.cz

Když čokoláda nestačí, tak do toho přidáme něco dalšího. Co třeba takové arašídové máslo? Brownies s arašídovým máslem jsou jiné a přitom stejné. Krémově čokoládové, hutně výživné a hlavně s troškou arašídů. Navíc ještě s konopnými semínky a můžete si myslet, co chcete, ale tohle je čokoládové nebe v hubě. Je to tedy trošku kaloričtější. Taky možná trošku nezdravé. Ale na druhou stranu... však čokoláda je dobrá proti stárnutí, stejně tak i arašídy a konopná semínka jsou výživnou superpotravinou. Takže vlastně upečte si brownies a udělejte něco pro svoje zdraví. S čokoládou, arašídy a konopnými semínky. Dodají energii, osladí vám život a chutnají prostě skvěle.

No a tématicky místo obyčejného másla použijte to kakaové. Kakaové máslo máte možná spojené spíše s kosmetikou a třeba s tělovými másly. Ale skvělé je i na vaření, však taky na vaření bylo originálně kdysi vymyšleno. Při pečení kakaové máslo dodává čokoládovému i jinému těstu lehce kakaovou chuť, jak surová čokoláda. Pracuje se s ním podobně jako s obyčejným máslem, i když pro jakékoliv pečení je nutné ho nejdříve nechat rozpustit ve vodní lázni.

Budete potřebovat

Budete potřebovat zdroj: biooo.cz

  • 100 g čokolády
  • 100 g kakaového másla
  • 150 g arašídového másla
  • 100 g hnědého cukru
  • 1 vanilkový cukr
  • 6 vajec
  • 180 g polohrubé mouky
  • 100 g konopných semínek

 

Ve vodní lázni nechte rozpustit čokoládu a kakaové máslo. Do rozpuštěné čokolády přidejte arašídové máslo a hnědý i vanilkový cukr, zamíchejte a dejte chladnout. Po chvíli vmíchejte po jednom všechna vajíčka, pak přidejte polohrubou mouku a konopná semínka. Těsto vlijte do vymazaného a vysypaného plechu a dejte péct na zhruba půl hodiny na 180 °C.

Budete potřebovat

Pamatujte na to, že brownies je opravdu hutné a výživné. I když se vám na první pohled může zdát, že těsta je docela málo a že vlastně jste toho měli upéct minimálně dvakrát tolik (a to taky klidně můžete). Ale po tom, až se zakousnete do prvního kousku, tak možná zjistíte, že tohle brownies je vlastně taková pečená čokoláda. A že vám vlastně ty dva kousky úplně stačí. Tohle brownies chutná nejen po čokoládě, ale i jemně po arašídovém másle a těsto je navíc ještě vylepšeno konopnými semínky. Brownies skvěle chutnají ke kávě nebo odpolednímu čaji, stejně tak i na svačinu, jako zákusek po obědě, ale i ke snídani nebo jenom tak. Vlastně skvěle chutnají pořád, jen dávejte pozor na předávkování čokoládou.