Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní krémové make-upy: odstíny

Přírodní krémové make-upy: odstíny Porovnejte odstíny make-upů od nejznámějších výrobců přírodní dekorativní kosmetiky.
Mája Ráblová
5,0 5
8

Přírodní krémové make-upy: odstíny zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Při přechodu z konvenční chemické kosmetiky bývá spousta žen nešťastná z jiných vlastností přírodní dekorativní kosmetiky. Pokud jsme alergici, ekzematici, nebo chceme přestat používat parabeny, silikony a chemikáliemi nabité produkty kvůli našemu zdraví, planetě, atd. musíme něco obětovat. Naštěstí jsou ale v dnešní době přírodní značky, které umí velice obstojně tento rozdíl minimalizovat. A nejen to, některé produkty jsou o několik úrovní lepší!

Největší problém asi představují make-upy. Ty buď málo kryjí, trochu vysušují nebo nevydrží na pleti celý den. Každým rokem se ovšem přírodní make-upy zlepšují mílovými kroky a já vám poskytnu takové menší shrnutí těch nejprodávanějších.

Vybrat si správný odstín je těžké. Liší se člověk od člověka a fototyp od fototypu a také ročním obdobím. Většina z nás má barvu pleti buď do studeného odstínu (dorůžova), nebo do teplého (dožluta). A pak také všechno mezi tím :).

Make-up vybírejte tak, abyste se na něj mohly podívat na denním přirozeném světle, umělé světlo hodně zkresluje. Běžnou praxí, nikoliv však správnou, je zkoušení odstínu na hřbetu ruky. Kůže v této oblasti zpravidla neodpovídá barvě pokožky obličeje. Pokud není možné vyzkoušet odstín na nenalíčené pleti (ideálně v oblasti přechodu čelisti a krku), vyzkoušejte barvu makeupu na zápěstí, kde se barva pokožky podobá té obličejové mnohonásobně více.

Přírodní krémové make-upy: odstíny

Lily Lolo získala snad největší slávu díky svým minerálním make-upům, a to samozřejmě naprosto oprávněně. Do mého dnešního vzorníku tekutých líčidel se ale mnohem více hodí Lily Lolo BB krémy. Na výběr je ze dvou odstínů - světlý a střední. Krom šikovného dávkovače vás potěší i hezké složení a také barva odstínů, které nejsou příliš tmavé, ani nemají výrazný žlutý podtón. Kryje více než většina BB krémů, hezky se přizpůsobí barvě pokožky, pleť sjednotí a rozzáří.

Zao paleta odstínů krémových make-upů je široká, ale osobně mi připadá, že neutrální odstín s názvem “neutral” je neutrální pro někoho, kdo se vrátil z dvoutýdenní dovolené u moře :). Ale světlejší odstíny jsou dobře odstupňované a věřím, že každý si vybere přímo ten svůj. Příjemně překvapená jsem byla krytím, které je vyšší střední. I bez použití báze (č. 700) je pleť po nanesení make-upu příjemně jemná a působí jak na pohmat tak na pohled velice zdravým dojmem. Zao mile překvapilo :)!

Lavera je v našich končinách snad nejdostupnější přírodní kosmetika. Dekorativní část je opravdu široká a stále se rozrůstá. Není tomu tak dlouho, co k tekutým make-upům přibyly i make-upy ve formě pěny. Tekutý make-up Lavera je mírně krycí, ale dá se pohodlně vrstvit, tudíž s troškou šikovnosti z něj můžete dostat i slušné krycí vlastnosti. Pěnový make-up je úžasný. Odstíny jsou přirozené spíše s narůžovělými podtóny. A co je na něm nejlepší? To, jak při aplikaci máte pocit toho nejjemnějšího pohlazení. Zní to divně, ale kdo vyzkoušel, jen souhlasně pokyvuje hlavou. Pěnový make-up bych označila za mírně až středně krycí. A je super! Za mě rozhodně ještě lepší, než tekutý.

Lavera (horní řada: tekutý make-up, spodní řada: pěnový make-up) Lavera (horní řada: tekutý make-up, spodní řada: pěnový make-up)

 

A poslední Sante. Neuvádím ho poslední, protože je nejhorší, ani jako perličku na konec. Sante make-up je spíše krémový než tekutý, středně krycí, velice příjemný na pleti bez pocitu zatížení nebo masky. Pečující oleje v něm obsažené se postarají o zdravý vzhled pokožky. Díky šikovnému dávkovači a podtlaku dostanete z balení jednoduše i tu poslední kapku. Tyto Sante make-upy už jsou na trhu dlouho a není divu.

Osobní tip: Barvy jsou u každého výrobce jiné a proto nespoléhejte, že pokud vám sedí Ivory od jedné firmy, bude tomu tak i v případě odstínu se stejným názvem u jiné značky. Pokud můžete, objednejte si, vyžádejte nebo kupte malý vzoreček a zkuste se nalíčit nejlépe doma v klidu. Pro ty ostatní snad poskytnu touto recenzí a fotkami menší pomoc.

Související produkt
BB krém Medium 40 ml
Lily Lolo Mineral Cosmetics / 624 Kč
BB krém ve středně tmavém odstínu pleť perfektně sjednotí a zároveň prozáří. Navíc poskytne i péči díky vysokému obsahu kvalitních olejů a Aloe verae. O výdrž se postarají minerální pigmenty.
Detail produktu