Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 kroků k hezčím vlasům

7 kroků k hezčím vlasům Jak získat krásné vlasy?
Hana Bartušková
5,0 5
4

7 kroků k hezčím vlasům zdroj: shutterstock.com

Vlasům se říká koruna krásy a něco na tom bude. Občas prostě stačí mít krásné vlasy a každý se za vámi otočí. Protože, ten lesk a jemnost přesvědčí každého. A taky svěží vůně. No a protože začalo konečně jaro a teplé počasí, zbavili jsme se čepic a ukázali vlasy slunci. A taky pustit vlasy po větru.

Možná ale nejste právě teď úplně spokojení s kvalitou svých vlasů a chcete s tím něco udělat? Tak je nejvyšší čas se pustit do práce, s trochou té extra péče získáte krásnější vlasy už za pár týdnů. Jak tedy na to? Vezměte pořádný díl péče, velkou dávku přírodních složek, trošku přiložte ruku k dílu a bude hotovo. Něco vylučte, něco přidejte, zajděte si ke kadeřníkovi a za pár týdnů budou vlasy zářit leskem.

Přejít na sekci článku:

Výživa, střih, šampon

Výživa, střih, šampon zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

(1) Dejte vlasům výživu

Po zimě můžou být vlasy oslabené a zranitelné. Důležitá je hlavně vnitřní výživa, a tak doplňte s jarním jídelníčkem vitamíny. Pro vlasy jsou z vitamínů důležité A, E, D a H. Stejně tak minerály, jako je zinek, selen, křemík nebo hořčík. Správná kombinace vitaminů a minerálů dokáže zabránit nadměrnému padání vlasů, reguluje maštění vlasů, dodává vlasům lesk a může i pomoci předcházet lámání vlasů. Kromě vitamínů a minerálů je vhodné tělu dodat i dávku nenasycených mastných kyselin, například v podobě rybího oleje nebo lněného semínka.

Jaký doplněk stravy vybrat? Sáhněte třeba po Spirulině od Herba Medica nebo kapslích s omega-3 mastnými kyselinami od Sanatur. Pravidelné užívání doplňků stravy vlasy posílí, revitalizuje a oživí. První výsledky můžete zaznamenat už po třech týdnech používání.

(2) Dejte jim nový střih

Tohle se můžete dočíst ve všech možných poučkách, ono to totiž platí. Pravidelné zastřihnutí vlasům jenom prospěje. Odstraníte tak oslabené konečky a vlasy budou silnější a zdravější. Často se také traduje, že po zastřihnutí vlasy porostou rychleji a zdravěji. To není tak úplně pravda, vlasy rostou pořád stejně rychle a vůbec nezáleží na tom, jak jsou dlouhé. A kvalita vlasů zase záleží spíš na našem jídelníčku než na délce vlasů. Ale zastřihnutí konečků a nový střih dodá vlasům šmrnc a krásu. Budou působit živěji, krásněji a tak nějak možná i delší.

Nový střih vám navíc dodá jarní náladu. Hlavní výhoda nového střihu není tak úplně jenom ve vlasech. Nový střih totiž u žen často znamená i nové sebevědomí, a tak se toho nebojte a toto jaro to střihněte.

(3) Pořiďte si nový šampon

A nejlépe přírodní. Nebo nemusíte být až tak radikální, zkuste třeba alespoň vyřadit z péče o vlasy silikony. Ono se to nezdá, ale silikony vlasům spíš více berou než dávají. Zatěžují, dehydratují a především tím, že silikony obalují vlasy, tak jen krátkodobě maskují jakýkoliv problém. Ano často jsou vlasy se silikony jemné, hladké, neodolatelné. A většinou to moc dlouho nevydrží. Druhý den se vlasy mastí a po umytí jsou navíc vysušené a hrubé, a tak se přidá víc silikonů, aby byly vlasy zase jemné a zacyklený kruh je těžké prolomit. Zkuste to s přírodní alternativou.

Jaký šampon vybrat? S jemnými vlasy sáhněte po suchých šamponech do Eliah Sahil, ty nejen umyjí, ale i dodají objem a strukturu. S mastnými vlasy zkuste lávovou zem Lavaerde od Logony, zbavuje mastnoty, ale zbytečně nevysušuje a reguluje nadbytečný maz. Se suchými vlnitými vlasy pak zkuste šampony od Pure Fiji, vaše vlnky se vám předvedou v plné kráse.