Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Wooden Spoon aneb Zdravé opalování a nejen to

Produkty od Wooden Spoon zdroj: Wooden Spoon

Kdo by nemiloval dotek teplých slunečních paprsků na své pokožce, jenž jí dodají bronzové opálení a zdravější barvu. Lépe řečeno “zdravější”. Opálená pokožka sice vypadá krásně, sexy a nám sluší ji nosit. 

V létě se vystavujeme slunci ať už na zahradě u bazénu, u rybníka nebo na exotické dovolené a čerpáme potřebnou energii a vitamín D ze sluníčka, naopak v zimě, často ne záměrně, si můžeme spálit nos na horách, kde sluníčko trošku zákeřně schovává svou sílu za mraky. 

Je ale potřeba myslet na odvrácenou stranu hřejivého potěšení v podobě škodlivého UV záření. Buďte zodpovědní vůči svému zdraví i pokožce, která vám to v budoucnu připomene. 

S přírodními opalovacími krémy Wooden Spoon dosáhnete zdravého opálení bez rizika. 

O značce

Značka šetrné solární a přírodní kosmetiky výjimečně čistého a jednoduchého složení se zrodila v srdci samotného, sluncem zalitého Bulharska. Pojí v sobě etickou stránkou výroby, zodpovědný přístup vůči planetě a lásku k lidem. Vyrostla na ideálu zero waste a recyklaci materiálů. 

Inspirací jim je samotná příroda, ze které čerpají veškeré ingredience. Žádné chemické náhražky v jejich produktech nenajdete. 

V této oblasti jsou velice zodpovědní, proto jsou všechny produkty nanejvýš šetrné a vhodné i pro ty nejmenší členy vaší rodiny. 100% přírodní receptury sestávají jen z čistých kvalitních raw olejů, rostlinných másel lisovaných za studena a drahých rostlinných BIO extraktů.

Díky těmto promyšleným recepturám nabízí produkty Wooden Spoon maximální účinnou ochranu navíc s blahodárnými účinky pro tu nejčistší péči o pokožku - chrání ji před podrážděním a zanechává ji hedvábně hebkou, jemnou a vyživenou. A to všechno beze strachu ze vstřebávání nežádoucích nanočástic do těla! 

Své produkty vyrábí extrémně šetrnými metodami a jen v malém množství, aby byly zachovány všechny přírodní vlastnosti surovin a co největší čerstvost. Při výrobě se snaží o co nejvyšší úsporu vody. 

Co v jejich produktech NE/najdete 

Co se opalovacích krémů týče, jejich složení tvoří pouze bambucké máslo, včelí vosk, kokosový nebo slunečnicový olej, oxid zinečnatý a jsou obohaceny o vitamín E, který je znám pro své silné antioxidační účinky. Navíc poskytují opravdu účinnou ochranu.

Čemu se ale ve Wooden Spoon skutečně vyhýbají, jsou chemikálie typu:

  • Silikony
  • Barviva
  • Konzervanty
  • Syntetické parfemace
  • Ropné deriváty
  • MInerální oleje
  • Plniva a zahušťovadla
  • PEG (Polyethylene Glycol)

Vyzkoušeli jsme za vás:

Olej proti celulitidě s pepřem a kávovým extraktem

Před samotným zkoušením jsem měla obavy, že bude po nanesení na pokožku štípat (kvůli obsahu extraktu z černého pepře), ale nestalo se. 

Problém trošku nastal, když se olej nanesl na podrážděnou oholenou pokožku nohou – pak menší pálení/štípání cítit bylo.

Zkoušela jsem ho cca týden v kuse. Všimla jsem si, že byla pokožka pružnější a hladší. Během užívání oleje je určitě lepší podpořit účinek sportem, lepší stravou a také dostatkem pitného režimu.

Přírodní repelent proti komárům a hmyzu

Repelent je skvělou alternativou k běžným chemickým repelentům, po jejichž aplikaci máte pocit, že vám sleze snad celá kůže. 

Složení je báječné: šanta kočičí, citronella, eukalyptus, tea tree, tymián, rozmarýn, geránium a levandule. To u běžných repelentů nepohledáte. 

Olejíček se krásně roztírá a nevadil ani mojí citlivé pokožce, která je náchylná na osypání se po aplikaci klasického repelentu. Výhodou beze sporu je, že olejíček můžete nanést přímo na kůži i obličej. 

Testovala jsem v létě na řece Berounce a noc jsem přežila krásně bez jediného štípnutí. Takže určitě doporučuji vyzkoušet!

 

Užívejte sluníčka s produkty od Wooden Spoon: