Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3 kroky pro přírodní péči o vlasy

3 kroky pro přírodní péči o vlasy Přírodní péče o vlasy vám přinese krásné a zdravé vlasy.
Hana Bartušková
5,0 5
8

3 kroky pro přírodní péči o vlasy zdroj: shutterstock.com

Pokud se rozhodnete používat 100% přírodní péči o vlasy, možná vás ta čistá příroda trošku překvapí. Voní to jinak, pění to jinak, nebo případně to vůbec nepění, chová se to jinak, vlasy to zanechá jiné. Ale bát se toho nemusíte. Správně zvolená péče o vlasy bez silikonů a sulfátů se vám totiž odmění. Normalizovanou pokožkou hlavy, nadýchaným účesem, eliminováním lupů nebo koncem mastných vlasů.

Jak tedy na to? Vyměňte si lahvičky v koupelně za přírodní varianty. Ve třech jednoduchých krocích, které vám můžou zabrat třeba i pár měsíců. A možná se budete chtít vrátit zpátky k oblíbenému šamponu, když poprvé nenapěníte pořádně uspokojivě šampon. A možná se budete chtít ostříhat, až poprvé nedokážete rozčesat vlasy bez své oblíbené silikonové bezoplachové péče. Ale vytrvejte, na konci vás čeká odměna: čistě přírodní péče o vlasy a díky ní i krásné a zdravé vlasy.

Přejít na sekci článku:

Krok první: s oleji a másly

Krok první: s oleji a másly zdroj: shutterstock.com

Možná k čistě přírodní vlasové kosmetice zatím nemáte důvěru, ale chcete to zkusit. Je to jednoduché. Zařaďte do své péče o vlasy rostlinné oleje a přírodní másla. Kupte si výživný šampon a kondicionér s obsahem arganového oleje nebo rovnou čistý olej pro vlasové zábaly. Oleje jsou dnešním hitem ve vlasové kosmetice, takže si určitě vyberete. Složením to možná čistá příroda nebude, ale i tak šampon s olejem dodá vlasům výživu a cenné přírodní látky.

Mezi nejvíce používané rostlinné oleje ve vlasové péči patří makadamiový, kokosový, arganový nebo olivový olej. Ty dodávají vlasům lesk, uhlazují a zjemňují. Jsou skvělé i pro poškozené vlasy, kterým pomáhají uhlazovat vlasová vlákna a navrací jim hebkost. Hlavně makadamiový a arganový olej jsou hvězdami ve vlasové péči a ani v obyčejné drogérii nebudete mít problém najít šampon s obsahem těchto olejů.

Nejvíce svoje vlasy ovšem potěšíte, kdy jim dopřejete čistý rostlinný olej. Stačí si vybrat ten správný druh, nastěhovat ho do koupelny a začít používat. Rostlinný olej využijete mnoha způsoby.

1 Na vlasové zábaly. Pořádné množství oleje vmasírujte do suchých vlasů, zabalte hlavu do ručníku a dejte oleji nějaký čas ke kouzlení. Olej můžete na hlavě nechat pár hodin nebo klidně i do druhého dne do rána. Poté smyjte normálně šamponem. Pokud máte mastné vlasy, tak šampon použijte minimálně dvakrát až třikrát, abyste smyli opravdu všechen olej.

2 Jako péči o vlasové konečky. Rostlinný olej můžete nanášet i přímo do vlhkých vlasů po každém mytí. Olej tak dodá vlasům lesk a jemnost, usnadní i jejich rozčesávání a třeba kokosový olej i krásně exoticky voní.

3 Jako pečující masku. Rostlinný olej využijete také pro přípravu domácí masky na vlasy. Čisté rostlinné oleje můžete smíchat třeba s vajíčkem, citronem nebo heřmánkovým odvarem pro dokonale krásné vlasy.

BIOOOtip: Chcete vyzkoušet olej ve své vlasové péči, ale nechcete kupovat nový šampon? Přidejte malé množství oleje (vždycky můžete olej přidat, takže dávkujte opatrně) do svého oblíbeného šamponu, kondicionéru nebo masky. Zachováte tak jejich původní vlastnosti, které máte rádi, a dopřejte svým vlasům nadstandardní olejovou péči.