Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3 kroky pro přírodní péči o vlasy

3 kroky pro přírodní péči o vlasy Přírodní péče o vlasy vám přinese krásné a zdravé vlasy.
Hana Bartušková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

Krok třetí: bez sulfátů

Krok třetí: bez sulfátů zdroj: shutterstock.com

Pokud byl pro vás druhý krok, tedy vyloučení silikonů obtížný, tak bez sulfátů to možná bude ještě těžší. Sulfáty jsou látky, které jsou odpovědné za pěnění. Jsou součástí šamponů a poznáte je podle slůvka Sulfate. Mezi nejčastěji používané patří SLS (Sodium Lauryl Sulfate) a SLES (Sodium Laureth Sulfate). Sulfáty jsou velmi levné a najdeme je třeba v prostředku na nádobí a v dalších úklidových prostředcích, ve sprchových gelech, pěnách do koupele nebo právě ve vlasové kosmetice.

Výhodou sulfátů je jejich pěnivost. Ve spojení s vodou vytváří bohatou pěnu, která dokonale rozpustí veškerou špínu a mastnotu. Problémem ovšem je, že sulfáty v šamponech narušují přirozenou ochranu kůže, vysušují a dráždí pokožku hlavy. Sulfáty tak nejen umyjí vlasy do dokonalé čistoty, ale také můžou být zodpovědné za tvorbu lupů, nadměrně mastné vlasy, oslabení a padání vlasů nebo seboroickou dermatitidu. V podstatě je to stejné jako s jarem. Ten dokáže zbavit talíř veškeré mastnoty, tak i sulfáty zbaví pokožku hlavy veškeré mastnoty a tím i ochranné vrstvy. Pokožka se pak brání buďto nadměrným maštěním a vznikem mastných vlasů, nebo tvorbou šupinek. Je oslabená a to může vést až k padání vlasů.

Související produkt
Šampon kopřivový proti lupům 250 ml
Urtekram / 209 Kč
Kopřivový šampon účinně eliminuje výskyt lupů a mírní nadměrné maštění a padání vlasů díky obsahu rostlinných výtažků.
Detail produktu