Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3 kroky pro přírodní péči o vlasy

3 kroky pro přírodní péči o vlasy Přírodní péče o vlasy vám přinese krásné a zdravé vlasy.
Hana Bartušková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

Bez silikonů se připravte na...

Bez silikonů se připravte na... zdroj: shutterstock.com

V okamžiku, kdy vyřadíte silikony ze své vlasové péče, je nutné se připravit na několik věcí. Zaprvé se silikonů ve vlasech jen tak nezbavíte. Takže i když bude nový šampon bez silikonů, tak potrvá několik umytí hlavy, než se zbavíte i těch posledních zbytků silikonů z vlasů. Takže je možné, že změnu na vlasech nejdřív ani nezaznamenáte. A nebo ji naopak zaznamenáte, ale negativně. Vlasová kosmetika bez silikonů totiž nedokáže tak efektivně uhladit vlasové vlákno a dodat lesk jako silikony. A tak se můžete dočkat zacuchaných a neposedných vlasů, které vám přijdou hrubé a nepříjemné na dotek. A možná vás napadne, že krátké vlasy jsou taky slušivé. Nebo že s těmi silikony to přece nebylo špatné.

V tu chvíli přichází na scénu rostlinné oleje. Svými účinky, pokud se správně použijí a správně dávkují, dokáží totiž nahradit silikony. Uhladí vlasy, dodají jim lesk a jemnost. Oleje se navíc z vlasů běžně vymývají vodou, nehromadí se, a tak dlouhodobě nezatěžují vlasy. Jejich nevýhodou ovšem je, že pokud jich použijete při péči moc, tak vlasy zatíží. Stejně tak musíte vybírat druh oleje podle typu svých vlasů. Například makadamiový nebo arganový olej jsou opravdu výživné, hutné a mastné, vhodné spíše pro suché a poškozené vlasy. Mastné vlasy si potom vystačí jen s malým množstvím kokosového nebo olivového oleje vetřeného do konečků vlhkých vlasů.

Vyloučení silikonů z vlasové péče nemusí být jednoduchý krok, ale určitě se vyplatí. Silikony totiž kromě toho, že se hromadí ve vlasech, tak se hromadí i v přírodě, kam se dostávají při mytí vlasů. Silikony jsou v přírodě nerozložitelné, a zůstávají tak ve vodě nebo v půdě. Problém je, že jsou masivně používány v kosmetickém průmyslu teprve krátkou dobu, takže jejich dlouhodobý vliv na životní prostředí zatím není známý. Zkuste se proto bez nich obejít! Vlasům nic nepřináší a přírodě škodí.