Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3 kroky pro přírodní péči o vlasy

3 kroky pro přírodní péči o vlasy Přírodní péče o vlasy vám přinese krásné a zdravé vlasy.
Hana Bartušková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

Krok druhý: bez silikonů

Krok druhý: bez silikonů zdroj: shutterstock.com

Silikony patří mezi velmi probírané téma v posledních letech. Ať už ve vlasové péči nebo u pleťových krémů a dekorativní kosmetiky. Silikony jsou přidávány pro usnadnění nanášení, dodávají hladkou a hedvábnou konzistenci. Vyhlazují povrch pleti, uhlazují vlasová vlákna a dodávají jim lesk a jemnost. Je to prostě skvělá věc.

V čem je tedy problém? Ve vlasové péči jsou silikony používány jako magický prostředek pro zlepšení kvality vlasů. Silikony se totiž nabalí na vlasové vlákno, vyhladí jeho povrch a dodají mu lesk. To poté budí dojem zdravých, hebkých a jemných vlasů. Problém ovšem je, že silikon pouze maskuje skutečný stav vlasů. Navíc silikon zůstává na povrchu, často se nevymývá a hromadí se ve vlasech. To vede k tomu, že silikony zatěžují vlasy a po počátečním nadšení se můžete dočkat mastných a zplihlých vlasů, kterým nepomůže nic.

Silikony se přidávají nejčastěji do vlasových kondicionérů, masek a bezoplachové péče. Ve složení je poznáte podle přípony -cone. Mezi nejčastější silikony patří Dimethicone a Cyclomethicone. Oba tyto silikony se postupně hromadí ve vlasech, nejsou totiž rozpustné ve vodě a jen tak je z vlasů nesmyjete. Trendem dnešní doby je sice silikony z vlasové kosmetiky eliminovat, i tak bohužel většina běžně dostupných kondicionérů i šamponů silikony obsahuje. Proto je důležité při nákupu nové vlasové kosmetiky věnovat chvilku přečtení složení a výběru správného šamponu bez silikonů.