Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 netradiční složky pro péči o vlasy

4 netradiční složky pro péči o vlasy zdroj: shutterstock.com

Třeba kokosový olej nás napadne pro péči o vlasy hned. Je vhodný na zábaly i jako extra péče o konečky vlasů. A další cenné oleje, jako třeba arganový, slunečnicový nebo olivový. Stejně třeba citronová tráva, stačí se projít drogérií a v regálu nějaký ten šampon s citronovou trávou pro svěží vlasy určitě najdete. Ale co takhle trošku exotiky? Pusťte některé neobvyklé ingredience do svých šamponů a další vlasové péče a uvidíte, že třeba i mořské řasy jsou ve vlasech fajn.

Přejít na sekci článku:

Baobabový olej

Baobabový olej zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Oleje jsou dobré na vlasy tak nějak všeobecně. Kokosový, slunečnicový, olivový, makadamiový, arganový. Oleje ve vlasové péči v poslední době jedou. Najdete je v šamponech, v kondicionérech, v pečujících maskách i v závěrečné péči. A kdyby vám to pořád nestačilo, tak si stačí dát jednou týdně domácí olejový zábal.

Baobabový olej je možná trošku nezvyklý, ale rozhodně není špatný. Je bez vůně, takže nepřehluší váš oblíbený parfém nebo vůni oblíbeného šamponu. Je velmi mastný, dokonale uhlazuje vlasy a dodává jim lesk a jemnost. Čistý je vhodný pro vlasové zábaly a pro péči o konečky vlasů. V šamponu nebo kondicionéru uhladí a zjemní, pomáhá regenerovat a hydratovat.

Baobabový olej najdete třeba v šamponu a kondicionéru od Eliah Sahil. Tato ájurvédská péče je extra jemná, nedráždí pokožku a je vhodná pro jemné vlasy. Šampon i kondicionér mají výživné složení plné rostlinných olejů a másel. Právě baobabový, avokádový a kokosový olej jsou tím pravým výživným tajemstvím pro krásu vašich vlasů. Baobabový olej zůstává na povrchu vlasů, vlasy ochraňuje i během stylingových úprav, před teplem a také před vnějším poškozením. Pro krásné a lesklé vlasy.