4 netradiční složky pro péči o vlasy

4 netradiční složky pro péči o vlasyzdroj: shutterstock.com

Třeba kokosový olej nás napadne pro péči o vlasy hned. Je vhodný na zábaly i jako extra péče o konečky vlasů. A další cenné oleje, jako třeba arganový, slunečnicový nebo olivový. Stejně třeba citronová tráva, stačí se projít drogérií a v regálu nějaký ten šampon s citronovou trávou pro svěží vlasy určitě najdete. Ale co takhle trošku exotiky? Pusťte některé neobvyklé ingredience do svých šamponů a další vlasové péče a uvidíte, že třeba i mořské řasy jsou ve vlasech fajn.

Přejít na sekci článku:

Baobabový olej

Oleje jsou dobré na vlasy tak nějak všeobecně. Kokosový, slunečnicový, olivový, makadamiový, arganový. Oleje ve vlasové péči v poslední době jedou. Najdete je v šamponech, v kondicionérech, v pečujících maskách i v závěrečné péči. A kdyby vám to pořád nestačilo, tak si stačí dát jednou týdně domácí olejový zábal.

Baobabový olejzdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Baobabový olej je možná trošku nezvyklý, ale rozhodně není špatný. Je bez vůně, takže nepřehluší váš oblíbený parfém nebo vůni oblíbeného šamponu. Je velmi mastný, dokonale uhlazuje vlasy a dodává jim lesk a jemnost. Čistý je vhodný pro vlasové zábaly a pro péči o konečky vlasů. V šamponu nebo kondicionéru uhladí a zjemní, pomáhá regenerovat a hydratovat.

Baobabový olej najdete třeba v šamponu a kondicionéru od Eliah Sahil. Tato ájurvédská péče je extra jemná, nedráždí pokožku a je vhodná pro jemné vlasy. Šampon i kondicionér mají výživné složení plné rostlinných olejů a másel. Právě baobabový, avokádový a kokosový olej jsou tím pravým výživným tajemstvím pro krásu vašich vlasů. Baobabový olej zůstává na povrchu vlasů, vlasy ochraňuje i během stylingových úprav, před teplem a také před vnějším poškozením. Pro krásné a lesklé vlasy.