Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aby vlasy nepadaly…

Aby vlasy nepadaly… Zbavit se padání a řídnutí vlasu lze i přírodními prostředky.
Renata Ježková
2,5 5
2

Přejít na sekci článku:

Posilte tělo i duši

Posilte tělo i duši zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Víte-li přesně, co za vaším problémem s vlasy stojí, pak si samozřejmě vyberete přípravky cílené přesně na váš problém. Ale vzhledem k tomu, že padání vlasů je reakcí, která přichází často velmi postupně a s dlouhou časovou prodlevou, je často obtížné poznat, kdo nebo co bylo tou prvotní příčinou. Je proto ideální posílit tělo i duši komplexně. Tady je pár tipů, kam a pro co sáhnout.

1Houby. Velká výhoda preparátů z hub jako je reishi, cordyceps nebo čaga je v tom, působí skutečně komplexně. Posilují imunitu, působí protizánětlivě, snižují četnost alergických reakcí, detoxikují organismus, podporují správný metabolismus, harmonizují psychiku. Jsou nezastupitelné při rekonvalescenci a v případě skutečně dlouhodobých problémů nebo v situaci, kdy nás trápí věcí víc a nemáme chuť brát několik různých přípravků.

2Superpotraviny. Chia semínka, goji nebo acai dodávají našemu tělo velké množství živin, vitaminů a minerálů už v minimálním objemu a my si tak můžeme zajistit daleko hodnotnější výživu jen pouhým přidáním k našemu běžnému jídelníčku.

3Semínka a oleje. Esenciální mastné kyseliny jsou pro naše tělo extrémně důležité a přitom si je nedokáže samo vyrobit. Mimo jiné ovlivňují i kvalitu pokožky, což je v případě problémů s vlasy poměrně zásadní. Olejů i semínek je na výběr spousta, pokud chcete jíst jen jednu věc, zvolte konopná semínka nebo olej, mají ideální poměr zastoupení jednotlivých kyselin.

4Bachovky. Bachova květová terapie je záležitost čistě jen pro duši, případně to můžete pojmout jako homeopatickou formu alkoholismu (esence jsou konzervované vinnou brandy a užíváte dvě kapky do sklenice vody nebo jiného nápoje). Dokáží pomoci s dlouhodobým stresem, napětím, nepříjemnými psychickými stavy strachu nebo úzkosti, napomoci při nízkém sebevědomí nebo při vyčerpání. Jen je potřeba si vybrat tu správnou - s tím vám pomůže buď terapeut nebo to můžete zkusit sami a inspirovat se třeba zde. Když se netrefíte, tak se nic nestane, esence žádné vedlejší účinky nemá, kombinovat je lze s čímkoli dalším, ať už přírodním nebo konvenčním.