Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aby vlasy nepadaly…

Aby vlasy nepadaly… Zbavit se padání a řídnutí vlasu lze i přírodními prostředky.
Renata Ježková
2,5 5
2

Aby vlasy nepadaly… zdroj: shutterstock.com

Teď na jaře začínáme sundávat pokrývky hlavy a vlasy tak logicky nabývají na důležitosti. Protože žádný módní ani kosmetický doplněk není tak sexy jako krásné vlasy. Což se dobře řekne, ale často hůř udělá, zejména v případech, že vaše vlasy mají do těch vyšamponovaných lvích hřív v reklamách daleko. Navíc často i přes veškerou snahu progresivně řídnou a je jen malá útěcha, že tento neduh bývá genderově spravedlivý a trápí stejně muže jako ženy. Navíc chlap si hlavu oholit může, že ano… Nicméně i v případě, že jste přišli o třetinu kštice a zoufale hledáte šikovnou kadeřnici, která vám nebude jako první a poslední možnost nabízet strojek, má pro vás příroda v záloze pár pomocníků, kteří by vám mohli vrátit naději do srdce, úsměv na tvář a vlasy, kam patří…

Přejít na sekci článku:

Proč nám padají vlasy?

Proč nám padají vlasy? zdroj: shutterstock.com

Pokud nám začnou nějak výrazněji řídnout vlasy, tak to většinou bývá reakce na nějaký výrazný úbytek síly a energie. Proto nám mohou vypadat vlasy jako reakce na nějaké stresové události, po nemoci, po porodu… Často paradoxně až ve chvíli, kdy máme pocit, že je to nejhorší za námi. Ale padající vlasy nám naznačí, že není. Že bezprostřední ohrožení je možná pryč, ale oslabení zůstává. Padající vlasy nám totiž naznačují, že jsme se rozhodně nezotavili a že velká část energie zůstala nedoplněná. Často se stává, že vlasy vypadané v důsledku nějaké větší nemoci samy začnou spontánně dorůstat, kdežto v případě stresových událostí zůstávají ve stejně žalostném stavu třeba několik let, případně se to ještě zhoršuje.

Pokud je to váš případ, tak se zamyslete nad tím, nakolik dané stresové období ovlivnilo váš další život, vaši sebedůvěru a váš vztah ke světu. Pokud vám totiž třeba během traumatizujícího vztahu a následného rozchodu prořídnou vlasy, které se pak nehodlají vzpamatovat, je to známka toho, že jste si odnesli víc šrámů na duši, než si myslíte a nabytá negativní zkušenost vám ještě stále ovlivňuje život. Je tedy jasné, že pokud chceme takový proces zvrátit (což by nás mělo zajímat primárně) a ještě díky tomu nabýt zpět svůj původní objem vlasů (příjemný bonus), musíme atakovat problém ze všech stran. Což znamená pokusit se posílit rovnoměrně celé tělo, minimalizovat stres a následně také zrevidovat svoji péči o vlasy a vlasovou pokožku.

Související produkt
Šampon na normální a suché vlasy s lopuchovým kořenem 250 ml
Argital / 359 Kč
Šampon s obsahem zeleného jílu a extraktu z lopuchového kořene šetrně myje vlasy a pečuje o ně díky kvalitním přírodním složkám. Je vhodný na normální i suché vlasy a dodává jim objem a lesk.
Detail produktu