Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co potřebují vlasy v létě?

5,0 5
5

Co potřebují vlasy v létě? zdroj: shutterstock.com

Že pokožka potřebuje v létě zvýšenou péči a ochranu před sluníčkem asi všichni víte. Ale víte o tom, že i o vlasy bychom se měli postarat? Jasně, opalovací krém na vlasy asi mazat nebudete (i když!), ale i tak zkuste věnovat trochu zvýšenou pozornost nejen umývání vlasů, ale i jejich ochraně před sluníčkem nebo před poškozením vnějšími vlivy. Vlasy vám za to poděkují a nabídnou vám zářivý lesk po celé léto. A za to přece extra péče stojí.

Jak ale na to? Co všechno můžete pro vlasy udělat, aby byly v létě krásné, zářivé a jemné? Je to jednoduché. Pamatujte, že méně znamená více, vybavte se tím správným šamponem, nezapomeňte na štědrou dávku oleje a nepřehánějte to s účesy. Vaše vlasy budou určitě vděčné.

Jemný šampon

V létě se vlasy hodně mastí, navíc teplem se vlasová pokožka i potí, taky trávíme mnohem více času venku a vlasy pochytají mnohem více nečistot. Proto je důležité pořídit si šampon, který zbaví vlasy všech nečistot, zároveň je osvěží, provoní a nezatíží. Šampon by měl být taky dostatečně jemný, aby nevysušoval a nenarušoval vlasové vlákno. A když to bude šampon s osvěžující vůní, tak ještě lépe. Takže jaký vybrat? Co třeba ten s vůní citrusů nebo citronové trávy? Zkuste si taky vlasy umývat méně často. Sice čistícím šamponem, ale třeba jenom dvakrát týdně. Po návratu z pláže jen spláchněte vlasy vlažnou vodou, díky tomu nebudou tak poškozené a vysušené.

BIOOOtip: Na léto doporučujeme například práškové šampony Eliah Sahil. Jsou skvělé i na cestování, jsou lehké a skladné, navíc se vám nevylijí do kufru. A v případě nouze je můžete použít i jako suché šampony pro osvěžení vlasů bez zbytečného mytí. V horku také skvěle osvěží klasický šampon s mátou, vyberte si třeba ten od Kiss My Face.

Péči o konečky

Zatímco kořínky se v létě hodně mastí, tak konečky vlasů většinou trpí. Jsou suché, dehydratované, jsou namáhané. Ať už množstvím těch roztomilých letních účesů k vodě nebo mořskou vodou či chlorovanou vodou v bazénu. Vlasy trpí navíc i na sluníčku. Proto je tak důležité si vlasy nejen důkladně umývat, ale také se v létě dostatečně starat o konečky. Návštěvu kadeřníka klidně odložte až po létě, aby všechno zničené ostříhal, a zatím vsaďte na důkladnou ochranu. Vlasy také mnohem lépe udržíte v kondici, když je nebudete zatěžovat složitými účesy a úpravou. Stačí třeba jen jednoduchý cop, vlasy to nepoškodí a přitom to vypadá tak chic.

BIOOOtip: Na konečky, proti lámání nebo třepení vlasů, jsou nejlepší přírodní oleje. Vybírat můžete mezi mnoha rostlinnými oleji, na vlasy je například skvělý makadamiový nebo arganový. Ale v nabídce máme i množství olejových sér, která kombinují více rostlinných olejů a extraktů pro krásné vlasy.

Osvěžující sprej

Věděli jste, že nadměrné používání stylingových přípravků vlasům často škodí? Tužidlo, lak na vlasy, objemové pěny, to vše se ve vlasech hromadí. A v létě se k tomu přidá i vliv sluníčka nebo slané mořské vody. A vlasy trpí. Vsaďte proto spíše na přírodní spreje, které dokáží účes zafixovat sice jen lehce, ale zároveň ho osvěží, usnadní rozčesávání a provoní vlasy na celý den. A oproti běžným stylingovým přípravkům tyto dokáží o vlasy i pečovat.

BIOOOtip: Skvělé jsou například květinové vody, které můžete pro osvěžení stříkat nejen na pleť, ale i do vlasů. Ještě lepší jsou například Živé vitaminy pro vlasy a tělo od Natura Siberica. Ty vlasy provoní, velmi zlehka je natuží, usnadní i rozčesávání a pomáhají držet tvar a účes po celý den. Navíc pečují i o namáhané konečky a pomáhají vlasy uhlazovat, chrání je proti sluníčku i dalším vnějším vlivům.

Ochranu před sluncem

Slunce vlasy ničí. Dehydratuje je, oslabuje a narušuje vnější strukturu. To ale není vše, sluníčko vám může i spálit vlasovou pokožku, oslabuje tak vlasové kořínky, což může způsobit i padání vlasů. Navíc má sluníčko vliv i na barvu a lesk vlasů, barvu může vyšisovat do nevzhledných oranžových odstínů a nadměrné opalování vlasům lesku taky moc nepřidá. Proto je vhodné během léta snížit na minimum tepelnou úpravu vlasů, jsou totiž suché a dehydratované už od působení sluníčka a žehlení nebo fénování je může jen dále poškodit.

BIOOOtip: Kromě kosmetiky vsaďte i na módní doplňky a naučte se nosit na hlavě šátek nebo třeba slamák. Pokrývka hlavy sluší, chrání vlasy před sluncem a navíc pomáhá i proti horku. Pokud si pořídíte slušivý klobouk, jeho stín vám pomůže ochránit i obličej před pigmentovými skvrnami a s kloboukem se tak nějak stárne pomaleji. Do dlouhých vlasů můžete navíc aplikovat malé množství opalovacího krému, jen lehce projeďte namazanými prsty konečky vlasů, dodáte jim tak extra ochranu před sluníčkem.