Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co potřebují vlasy v létě?

Co potřebují vlasy v létě? Postarejte se o svoje vlasy v létě.
Hana Bartušková
5,0 5
5

Co potřebují vlasy v létě? zdroj: shutterstock.com

Že pokožka potřebuje v létě zvýšenou péči a ochranu před sluníčkem asi všichni víte. Ale víte o tom, že i o vlasy bychom se měli postarat? Jasně, opalovací krém na vlasy asi mazat nebudete (i když!), ale i tak zkuste věnovat trochu zvýšenou pozornost nejen umývání vlasů, ale i jejich ochraně před sluníčkem nebo před poškozením vnějšími vlivy. Vlasy vám za to poděkují a nabídnou vám zářivý lesk po celé léto. A za to přece extra péče stojí.

Jak ale na to? Co všechno můžete pro vlasy udělat, aby byly v létě krásné, zářivé a jemné? Je to jednoduché. Pamatujte, že méně znamená více, vybavte se tím správným šamponem, nezapomeňte na štědrou dávku oleje a nepřehánějte to s účesy. Vaše vlasy budou určitě vděčné.

Jemný šampon

V létě se vlasy hodně mastí, navíc teplem se vlasová pokožka i potí, taky trávíme mnohem více času venku a vlasy pochytají mnohem více nečistot. Proto je důležité pořídit si šampon, který zbaví vlasy všech nečistot, zároveň je osvěží, provoní a nezatíží. Šampon by měl být taky dostatečně jemný, aby nevysušoval a nenarušoval vlasové vlákno. A když to bude šampon s osvěžující vůní, tak ještě lépe. Takže jaký vybrat? Co třeba ten s vůní citrusů nebo citronové trávy? Zkuste si taky vlasy umývat méně často. Sice čistícím šamponem, ale třeba jenom dvakrát týdně. Po návratu z pláže jen spláchněte vlasy vlažnou vodou, díky tomu nebudou tak poškozené a vysušené.

BIOOOtip: Na léto doporučujeme například práškové šampony Eliah Sahil. Jsou skvělé i na cestování, jsou lehké a skladné, navíc se vám nevylijí do kufru. A v případě nouze je můžete použít i jako suché šampony pro osvěžení vlasů bez zbytečného mytí. V horku také skvěle osvěží klasický šampon s mátou, vyberte si třeba ten od Kiss My Face.

Péči o konečky

Zatímco kořínky se v létě hodně mastí, tak konečky vlasů většinou trpí. Jsou suché, dehydratované, jsou namáhané. Ať už množstvím těch roztomilých letních účesů k vodě nebo mořskou vodou či chlorovanou vodou v bazénu. Vlasy trpí navíc i na sluníčku. Proto je tak důležité si vlasy nejen důkladně umývat, ale také se v létě dostatečně starat o konečky. Návštěvu kadeřníka klidně odložte až po létě, aby všechno zničené ostříhal, a zatím vsaďte na důkladnou ochranu. Vlasy také mnohem lépe udržíte v kondici, když je nebudete zatěžovat složitými účesy a úpravou. Stačí třeba jen jednoduchý cop, vlasy to nepoškodí a přitom to vypadá tak chic.

BIOOOtip: Na konečky, proti lámání nebo třepení vlasů, jsou nejlepší přírodní oleje. Vybírat můžete mezi mnoha rostlinnými oleji, na vlasy je například skvělý makadamiový nebo arganový. Ale v nabídce máme i množství olejových sér, která kombinují více rostlinných olejů a extraktů pro krásné vlasy.

Osvěžující sprej

Věděli jste, že nadměrné používání stylingových přípravků vlasům často škodí? Tužidlo, lak na vlasy, objemové pěny, to vše se ve vlasech hromadí. A v létě se k tomu přidá i vliv sluníčka nebo slané mořské vody. A vlasy trpí. Vsaďte proto spíše na přírodní spreje, které dokáží účes zafixovat sice jen lehce, ale zároveň ho osvěží, usnadní rozčesávání a provoní vlasy na celý den. A oproti běžným stylingovým přípravkům tyto dokáží o vlasy i pečovat.

BIOOOtip: Skvělé jsou například květinové vody, které můžete pro osvěžení stříkat nejen na pleť, ale i do vlasů. Ještě lepší jsou například Živé vitaminy pro vlasy a tělo od Natura Siberica. Ty vlasy provoní, velmi zlehka je natuží, usnadní i rozčesávání a pomáhají držet tvar a účes po celý den. Navíc pečují i o namáhané konečky a pomáhají vlasy uhlazovat, chrání je proti sluníčku i dalším vnějším vlivům.

Ochranu před sluncem

Slunce vlasy ničí. Dehydratuje je, oslabuje a narušuje vnější strukturu. To ale není vše, sluníčko vám může i spálit vlasovou pokožku, oslabuje tak vlasové kořínky, což může způsobit i padání vlasů. Navíc má sluníčko vliv i na barvu a lesk vlasů, barvu může vyšisovat do nevzhledných oranžových odstínů a nadměrné opalování vlasům lesku taky moc nepřidá. Proto je vhodné během léta snížit na minimum tepelnou úpravu vlasů, jsou totiž suché a dehydratované už od působení sluníčka a žehlení nebo fénování je může jen dále poškodit.

BIOOOtip: Kromě kosmetiky vsaďte i na módní doplňky a naučte se nosit na hlavě šátek nebo třeba slamák. Pokrývka hlavy sluší, chrání vlasy před sluncem a navíc pomáhá i proti horku. Pokud si pořídíte slušivý klobouk, jeho stín vám pomůže ochránit i obličej před pigmentovými skvrnami a s kloboukem se tak nějak stárne pomaleji. Do dlouhých vlasů můžete navíc aplikovat malé množství opalovacího krému, jen lehce projeďte namazanými prsty konečky vlasů, dodáte jim tak extra ochranu před sluníčkem.

Související produkt
Raw arganový olej 30 ml
Purity Vision / 321 Kč
Arganový olej je vhodný pro celou rodinu. Můžete ho používat na pleť, tělo i vlasy. Výborně regeneruje, má protizánětlivé účinky a pomáhá hojit rány a popáleniny.
Detail produktu