Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

DIY regenerační vlasové masky

DIY regenerační vlasové masky V létě dostaly naše vlasy pořádně zabrat a s blížícím se podzimem je potřeba si je trochu rozmazlit.
Pavlína Klaudová
5,0 5
5

DIY regenerační vlasové masky zdroj: istockphoto.com

Je úplně jedno, jestli máte vlasy mastné, suché nebo třepivé a jakou mají barvu. Důležité je to, aby byly vaší korunou krásy. A k tomu nejlépe pomůže nějaká ta DIY maska bez chemikálií.

Vlasy jsou korunou krásy

Možná vás to nenapadlo, ale vlasy potřebují během střídajících se ročních období různorodou péči. Jednou jsou namáhány mrazy, podruhé sluncem, prostě povětrnostní vlivy jim moc nesvědčí, a proto se při změnách teplot začínají chovat jinak. Více se vysušují nebo naopak mastí, jsou unavenější, může se objevit větší vypadávání. Lepší je se o ně postarat, když se jemně láme léto do podzimu, protože už nejsou tak vysoké teploty, ale stále ještě nemrzne. Navíc, co si budeme povídat, v létě dostaly naše vlasy poměrně dost zabrat v chlorovaných bazénech, pod vysokými teplotami, změnami prostředí, když jsme cestovali. A protože každé vlasy potřebují trochu jiný typ regenerace, máme pro vás několik tipů, jak si vyrobit masku, která podpoří jejich krásu.

Regenerační masky pro poškozené vlasy

Regenerační masky pro poškozené vlasy jsou nabité ingrediencemi, které se postarají o omlazení vlasové pokožky a napomohou celkovému zdraví vaší hřívy, protože aktivují kolagenové buňky a odstraní vnitřní poškození vlasu.

Vegani mohou v receptech nahradit vajíčko avokádem a přidat kokosové mléko, případně lněný olej.

Maska s medem a banánem

Ingredience:

 • 2 vejce
 • 1 lžíce ricinového nebo arganového oleje
 • 1 lžíce medu
 • střední banán

Postup: Ve středně velké misce rozetřete banán střední velikosti pomocí vidličky. Poté přidejte ricinový olej, med a dvě vejce. Dobře promíchejte, aby se ingredience dobře smíchaly a vytvořila se pasta. Umyjte si vlasy tak, jak jste zvyklí. Naneste masku od kořínků po konečky, zabalte vlasy (alobal, fólie a následně ručník), aby byly v teple. Nechte masku působit 2–3 hodiny, poté ji smyjte. Pravděpodobně budete muset znovu použít šampon, pokud se vám bude zdát, že jsou vlasy mastné. Med napomáhá předcházet ztrátě vlasů a působí jako hydratační činidlo.

Maska se žloutkem a Aloe vera

Ingredience:

 • 4-5 lžic Aloe vera gelu
 • 2-3 lžíce vaječného žloutku
 • 3-4 lžíce olivového nebo arganového oleje

Do misky přidejte 4–5 polévkových lžic Aloe vera gelu, 2–3 lžíce vaječného žloutku a 3–4 polévkové lžíce olivového oleje. Dobře promíchejte a naneste na pokožku hlavy. Masírujte několik minut, zabalte vlasy do folie a ručníku a nechejte působit 4–5 hodin, ale klidně i přes noc. Po ukončení procesu si důkladně umyjte vlasy šamponem. Masku používejte 2x týdně.

Medová maska s rumem

Ingredience:

Smíchejte med, ricinový nebo arganový olej, žloutek a rum, následně přidejte 5 kapek vitaminu E. Naneste masku od kořínků po konečky vašich vlasů. Zabalte vlasy do folie a ručníku, aby byly v teple. Nechte masku působit nejméně hodinu. Po ukončení působení masku důkladně smyjte vodou a šamponem.

Vegan friendly vlasové masky

Banánovo-avokádová maska

Ingredience:

 • půlka avokáda
 • půlka banánu
 • 1 kávová lžička olivového oleje
 • 2 kávové lžičky kokosového oleje
 • 50 ml kokosového mléka

Smíchejte připravené ingredience, můžete klidně použít mixér. Naneste masku na umytou hlavu, vlasy přikryjte fólií a ručníkem a nechte působit maximálně hodinu. Následně masku smyjte běžným způsobem.

Maska na vlasy s javorovým sirupem

Ingredience:

 • půlka avokáda
 • půlka banánu
 • 2 lžíce javorového sirupu
 • 3 lžíce mandlového mléka
 • 3 lžíce olivového oleje

Rozmělněte vidličkou avokádo a banán, přimíchejte další ingredience, naneste masku na mokré vlasy, zabalte je do folie a ručníku. Nechejte působit max. 2 hodiny a následně masku smyjte obvyklým způsobem. Avokádo i banán jsou velmi bohaté na důležité živiny včetně draslíku a vápníku, napomáhají zlepšovat stav vlasové pokožky a plně nahradí, co se týče výživové hodnoty, živočišné vejce.

POZOR: Celkově platí, že se nesmí 24 hodin po aplikaci masek používat žehlička nebo kulma na vlasy.