Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lupy

Lupy Lupy jsou na první pohled kosmetickým problémem, ale mohou se rozrůst do daleko horších rozměrů.
Martina Koubová
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Jak se lupům vyhnout

Jak se lupům vyhnout zdroj: shutterstock.com

  • Sledujte složení vlasových produktů a vybírejte si ty s jemným složením. Vyhněte se dráždivým a vysušujícím sulfátům, zvýšenému obsahu alkoholu i glycerinu. Byť poslední dvě látky v omezeném množství neškodí, z dlouhodobého hlediska vlasovou pokožku spíše vysušují a narušují. Sáhněte tak po cukerných tenzidech nebo zkuste metodu mytí vlasů bez šamponu, takzvanou no poo.
  • Nemyjte si vlasy tak často. Když chodíte denně mezi lidi a potřebujete vypadat trochu k světu, je to poněkud problém. I přesto ale zkuste interval mytí prodloužit na co nejdelší dobu, vlasy určitě nemyjte denně. Pro osvěžení mastných vlasů zkuste suché šampony, které nadměrnou mastnotu absorbují a prodlouží pěkný vzhled minimálně na další den. Použít můžete klasické suché šampony nebo i práškové šampony Eliah Sahil.
  • Dopřejte vlasové pokožce extra péči. O vlasovou pokožku je potřeba pečovat, zbavíte se mnohých problémů a navíc zrychlíte a zkvalitníte růst nových vlasů. Nejvhodnějším olejem pro prevenci lupů i jiných kožních problémů je kokosový olej. Působí antibakteriálně, antisepticky a mykoticky, navíc zklidňuje případné svědění.
  • Podpořte zdraví zevnitř. Stejně, jako se zdravá strava projevuje na stavu pokožky obličeje a těla, má vliv i na tu vlasovou. Skvělé jsou pivovarské kvasnice, bohaté na vitamin B, pak také ořechové plody plné nenasycených mastných kyselin i nejrůznější rostlinné oleje ( například dýňový či konopný).
Související produkt
Šampon s aloe vera proti lupům 250 ml
Urtekram / 229 Kč
Šampon Aloe vera proti lupům intenzivně pečuje o svědivou vlasovou pokožku. Díky obsahu rostlinných extraktů ji zklidňuje a zároveň zmírňuje tvorbu lupů a pomáhá předcházet opětovnému výskytu obtíží.
Detail produktu