Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Minimalisticky krásné vlasy

4.5 5
11

minimalisticky krásné vlasy zdroj: shutterstock.com

Kosmetický minimalismus je skloňovaný čím dál více nejen díky své efektivitě, ale také díky nenáročnosti a jednoduchosti, která provází minimalistickou péči o pleť a tělo. Pokud jste se ještě nepřekročili Rubikon minimalistické péče o vlasy, není od věci o tom uvažovat. Zjistíte mnoho důležitých věcí, které vám neřeknou v reklamách na super navoněné, chemií nabité vlasové produkty, slibující krásnou hřívu až na zem.

No poo - alfa a omega vlasového minimalismu

No poo metoda je něco, co víří vášně již několik let. Zastánci tradičního umývání vlasů se křižují, pokud se v jejich okolí vyskytne nějaký hardcore vyznavač tohoto životního stylu. Protože ať chceme nebo ne, lidé, jedoucí na vlně no poo jsou v současné době něco jako hippies v šedesátkách nebo po nich nastupující punková generace. Jsou jiní, sví a bojují proti konvencím. Snaží se o návrat k přirozené péči o pokožku a vlasy.

Nemusí být vegani nebo makrobiotici, nemusí ani vyznávat životní styl zero waste, nepoznáte je podle batikovaného trička. Přicházejí k no poo metodě tak nějak ze zvědavosti nebo kvůli zdravotním problémům, protože slyšeli, že jim může pomoct je zmírnit. Anebo viděli někoho, jak si umývá hlavu moukou nebo jílem a rozhodli se mu dokázat, že to prostě nemůže fungovat a už u no poo zůstali. Ano, i takoví existují a není jich zrovna málo.

No poo je stejně účinná jako klasická vlasová péče

Jednou z mých nejoblíbenějších knih je dobová sonda do péče o pleť a vlasy legendární rakouské císařovny Alžběty, všeobecně známé jako Sisi. Když jsem ji četla poprvé a vyprávěla lidem o tom, jak mytí jejich vlasů zabralo jednou za 14 dní celý den, byli z toho celkem dost paf. Jenže ve světle toho, co dnes víme o bezšamponové metodě, lze právě tuto panovnici zařadit do škatulky „nejznámější no poo vyznavačka“. Jedním z často kladených dotazů, které dostáváme je to, jestli je no poo stejně účinná jako klasické šampony. Pravdou je, že poskytuje daleko víc. Nespornou výhodou je mytí vlasů čistě přírodními prostředky, v kosmetickém arzenálu no poo lidí nenajdete žádný výrobek, obsahující sulfáty nebo parabeny. Další výhodou je, že používáte produkty bez syntetické parfemace a můžete jim 100% věřit. To je důležité hlavně pro alergiky, astmatiky a lidi, mající problémy s pokožkou (ekzematici nebo lidé s dermatitidou).

Pokud se budeme bavit o přirozenosti, která je ve spojitosti s no poo skloňovaná shora dolů, je fajn vědět, že jakékoli obavy z této metody nejsou na místě. Nikdo totiž nikdy nic lepšího než je příroda sama nevymyslel a nevymyslí. Mechanismy uvnitř rostlin, které jsou životodárnými elementy přírodní kosmetiky nelze nahradit sebevoňavější chemií. A není náhodou, že prameny no poo jsou silně zakořeněny v tradicích, jejichž ženy se pyšní nejkrásnějšími vlasy na světě. No poo voní orientálním trhem. Najdete v něm byliny, koření, i sílu vyprahlé země, zlaté oleje, vzácné esence, vajíčka a další pochutiny, prostě všechno, co lahodí chuťovým a čichovým buňkám a poskytuje starostlivost a radost. Obnovuje, posiluje a čistí.

No poo v Biooo verzi

Nechcete-li si umývat vlasy potravinami, protože to považujete za nepřiměřené plýtvání, nevadí. My v Biooo jsme připraveni na všechno. Nabízíme účinné práškové šampony nebo mycí jíly, které poskytnou vašim vlasům ten největší možný komfort, pokud nechcete používat klasické low poo šampony. Tedy šampony s jemnějšími tenzidy a vůněmi, než na jaké jsme zvyklí od klasických kadeřníků a z plakátů světových kosmetických gigantů. Králem no poo je u nás určitě Eliah Sahil, jehož sypké šampony jsou nejen krásně voňavé, ale také nejlepší na cestování. Jsou praktické, lehké, skladné, nezabírají mnoho místa v kufru a nehrozí u nich sypací nehoda. Dalším reprezentantem no poo péče je u nás v Biooo značka Ayumi. Nabízí jak práškové šampony, tak masky pro méně náročné no poo uživatele.

Kromě klasických sypkých šamponů u nás můžete koupit tuhá vlasová mýdla i mycí jíly, které jsou také velmi dobrými pomocníky těch, jež chtějí pečovat o své vlasy co nejšetrněji a nejpřírodněji. A samozřejmě u nás najdete i něco, čím si vlasy hezky učešete. My milujeme ručně dělané, bezkonkurenční hřebeny a vlasové kartáče od Redeckeru. Tradice i businessová strategie této firmy je natolik výjimečná, že si jejich výrobky určitě oblíbíte stejně jako my. A můžeme odpřisáhnout, že aspoň jeden jejich hřeben má doma většina zaměstnanců Biooo a jsme z nich úplně u vytržení. Pokud stále váháte nad tím, jestli zkusit kosmetický minimalismus v péči o vlasy, jděte do toho. Bude se jim to líbit.

Související produkt
Heřmánkový olejový extrakt, Bio 50 ml
Taoasis / 219 Kč
Heřmánkový olejový extrakt pečuje o citlivou pokožku, kterou zklidní, ochrání před záněty a předejde jejímu zarudnutí. Neucpává póry a je vhodný pro každodenní použití.
Detail produktu