Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Minimalisticky krásné vlasy

Minimalisticky krásné vlasy Minimalistická péče o vlasy? Nejlepší odpověď na problémy s vlasy a vlasovou pokožkou.
Pavlína Klaudová
4,5 5
11

minimalisticky krásné vlasy zdroj: shutterstock.com

Kosmetický minimalismus je skloňovaný čím dál více nejen díky své efektivitě, ale také díky nenáročnosti a jednoduchosti, která provází minimalistickou péči o pleť a tělo. Pokud jste se ještě nepřekročili Rubikon minimalistické péče o vlasy, není od věci o tom uvažovat. Zjistíte mnoho důležitých věcí, které vám neřeknou v reklamách na super navoněné, chemií nabité vlasové produkty, slibující krásnou hřívu až na zem.

No poo - alfa a omega vlasového minimalismu

No poo metoda je něco, co víří vášně již několik let. Zastánci tradičního umývání vlasů se křižují, pokud se v jejich okolí vyskytne nějaký hardcore vyznavač tohoto životního stylu. Protože ať chceme nebo ne, lidé, jedoucí na vlně no poo jsou v současné době něco jako hippies v šedesátkách nebo po nich nastupující punková generace. Jsou jiní, sví a bojují proti konvencím. Snaží se o návrat k přirozené péči o pokožku a vlasy.

Nemusí být vegani nebo makrobiotici, nemusí ani vyznávat životní styl zero waste, nepoznáte je podle batikovaného trička. Přicházejí k no poo metodě tak nějak ze zvědavosti nebo kvůli zdravotním problémům, protože slyšeli, že jim může pomoct je zmírnit. Anebo viděli někoho, jak si umývá hlavu moukou nebo jílem a rozhodli se mu dokázat, že to prostě nemůže fungovat a už u no poo zůstali. Ano, i takoví existují a není jich zrovna málo.

No poo je stejně účinná jako klasická vlasová péče

Jednou z mých nejoblíbenějších knih je dobová sonda do péče o pleť a vlasy legendární rakouské císařovny Alžběty, všeobecně známé jako Sisi. Když jsem ji četla poprvé a vyprávěla lidem o tom, jak mytí jejich vlasů zabralo jednou za 14 dní celý den, byli z toho celkem dost paf. Jenže ve světle toho, co dnes víme o bezšamponové metodě, lze právě tuto panovnici zařadit do škatulky „nejznámější no poo vyznavačka“. Jedním z často kladených dotazů, které dostáváme je to, jestli je no poo stejně účinná jako klasické šampony. Pravdou je, že poskytuje daleko víc. Nespornou výhodou je mytí vlasů čistě přírodními prostředky, v kosmetickém arzenálu no poo lidí nenajdete žádný výrobek, obsahující sulfáty nebo parabeny. Další výhodou je, že používáte produkty bez syntetické parfemace a můžete jim 100% věřit. To je důležité hlavně pro alergiky, astmatiky a lidi, mající problémy s pokožkou (ekzematici nebo lidé s dermatitidou).

Pokud se budeme bavit o přirozenosti, která je ve spojitosti s no poo skloňovaná shora dolů, je fajn vědět, že jakékoli obavy z této metody nejsou na místě. Nikdo totiž nikdy nic lepšího než je příroda sama nevymyslel a nevymyslí. Mechanismy uvnitř rostlin, které jsou životodárnými elementy přírodní kosmetiky nelze nahradit sebevoňavější chemií. A není náhodou, že prameny no poo jsou silně zakořeněny v tradicích, jejichž ženy se pyšní nejkrásnějšími vlasy na světě. No poo voní orientálním trhem. Najdete v něm byliny, koření, i sílu vyprahlé země, zlaté oleje, vzácné esence, vajíčka a další pochutiny, prostě všechno, co lahodí chuťovým a čichovým buňkám a poskytuje starostlivost a radost. Obnovuje, posiluje a čistí.

No poo v Biooo verzi

Nechcete-li si umývat vlasy potravinami, protože to považujete za nepřiměřené plýtvání, nevadí. My v Biooo jsme připraveni na všechno. Nabízíme účinné práškové šampony nebo mycí jíly, které poskytnou vašim vlasům ten největší možný komfort, pokud nechcete používat klasické low poo šampony. Tedy šampony s jemnějšími tenzidy a vůněmi, než na jaké jsme zvyklí od klasických kadeřníků a z plakátů světových kosmetických gigantů. Králem no poo je u nás určitě Eliah Sahil, jehož sypké šampony jsou nejen krásně voňavé, ale také nejlepší na cestování. Jsou praktické, lehké, skladné, nezabírají mnoho místa v kufru a nehrozí u nich sypací nehoda. Dalším reprezentantem no poo péče je u nás v Biooo značka Ayumi. Nabízí jak práškové šampony, tak masky pro méně náročné no poo uživatele.

Kromě klasických sypkých šamponů u nás můžete koupit tuhá vlasová mýdla i mycí jíly, které jsou také velmi dobrými pomocníky těch, jež chtějí pečovat o své vlasy co nejšetrněji a nejpřírodněji. A samozřejmě u nás najdete i něco, čím si vlasy hezky učešete. My milujeme ručně dělané, bezkonkurenční hřebeny a vlasové kartáče od Redeckeru. Tradice i businessová strategie této firmy je natolik výjimečná, že si jejich výrobky určitě oblíbíte stejně jako my. A můžeme odpřisáhnout, že aspoň jeden jejich hřeben má doma většina zaměstnanců Biooo a jsme z nich úplně u vytržení. Pokud stále váháte nad tím, jestli zkusit kosmetický minimalismus v péči o vlasy, jděte do toho. Bude se jim to líbit.

Související produkt
Heřmánkový olejový extrakt, Bio 50 ml
Taoasis / 219 Kč
Heřmánkový olejový extrakt pečuje o citlivou pokožku, kterou zklidní, ochrání před záněty a předejde jejímu zarudnutí. Neucpává póry a je vhodný pro každodenní použití.
Detail produktu