Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na každý problém s vlasy

Na každý problém s vlasy Pořiďte si novou péči na vlasy se slevou.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Když máte mastné vlasy

Když máte mastné vlasy zdroj: shutterstock.com

Problémem většiny šamponů na mastné vlasy je to, že vysušují. Na mastnotu se totiž celkem logicky musí jít něčím silným, co vlasy zbaví veškerého mazu. Takhle to ale úplně nefunguje. Tím, že zbavíte vlasy mastnoty agresivní kosmetikou, vysušujete pokožku hlavy. A ta se pak ještě více mastí. Agresivní čistící šampony totiž narušují přirozenou ochranu pokožky, nejen že se mastných vlasů nezbavíte, ale můžou začít vznikat i lupy nebo vás pokožka může svědit. Jaké je tady ale řešení mastných a nadměrně se mastících vlasů? Odpověď hledejte v normalizaci vlasové pokožky.

Šampony pro mytí vlasů tak vybírejte co nejšetrnější, aby nezbavovaly pokožku přirozené ochrany. Je vhodné si proto vybírat mezi šampony bez sulfátů a raději zkuste přírodní šampony na bázi rostlinných tenzidů. Pokud máte mastné vlasy, je vhodné se vyhýbat šamponům s vysokým obsahem olejů a pečujících látek. Ty vlasům dodávejte spíš kondicionérem, který aplikujete jenom do konečků.

Přírodní šetrné šampony vám navíc můžou nejen vyřešit problém s mastnými vlasy, ale také pomáhají předcházet tvorbě lupů nebo svědění vlasové pokožky. Šetrným mytím vlasů se jejich stav postupně normalizuje a ozdravuje. Můžete se tak těšit z krásných vlasů bez lupů a bez nadměrné mastnoty. Zkuste třeba šampon Aloe/Jojoba od Faran. Ten nejen jemně umývá mastnotu, ale díky obsahu Aloe vera i hydratuje pokožku hlavy bez toho, aby zbytečně zatěžoval vlasy.