Recenze: Práškový šampon Eliah Sahil

4,8 5
8

Recenze: Práškový šampon Eliah Sahilzdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Tento šampon je opravdu výjimečný! Neobsahuje žádnou vodu, a to, že ji nalezneme až na světlé výjimky ve všech kosmetických produktech není náhoda. Voda je levná. Pro výrobce kosmetiky skvělý způsob jak ušetřit. Samozřejmě, ne vždy to jde úplně bez tekuté složky, ale oceňuji ty výrobce, kteří namísto nejlevnějšího plnidla - vody, použijí do svých produktů například čistou Aloe vera šťávu, nebo ji použijí alespoň ve stejném poměru jako vodu. Je tomu tak například u firmy Santaverde (ta vypustila vodu ze složení úplně), Faran (žádná voda, pouze Aloe vera šťáva), Mádara (březová šťáva namísto vody), S5 (Aloe+voda), Naobay (voda+Aloe), I+M (voda+Aloe vera), Evolve (voda+Aloe vera), …

Samozřejmě, že absence vody neručí automaticky za kvalitu celého produktu, ale bývá to ukazatel, že výrobce o nás pečuje a nešetří na hlavní složce.

Produkce firmy Eliah Sahil sestává největší částí právě z ájurvédských kvalitních olejů a práškových produktů, které tvoří 100% přírodní látky - vysoce kvalitní byliny, rostliny, květiny, esence a minerální látky. Z prášků mohu doporučit krom šamponů (tři různé varianty - základní, proti padání vlasů, pro lesk a objem) i pleťovou masku či peeling. Z olejů kvalitní arganový, moringa, baobab a také mandlový se santalem, kvůli jeho krásné kořeněné vůni. Do svých produktů Eliah Sahil nepřidává konzervační látky, tenzidy, alkohol ani parfemaci.

Recenze: Práškový šampon Eliah Sahil

Už víme, že tento šampon neobsahuje nic, co by ředilo aktivní látky, které jsou díky tomu ve 100% koncentraci. Aby těch stovek nebylo málo i obsah je 100 gramů. Pokud se vám to zdá málo, věřte, že kdyby ho výrobce doplnil o stejnou tekutou část jako jsou ředěny běžné šampony, jednalo by se o velké, ale opravdu o velké balení. Výhodou je, že s touto lehkou plechovkou můžete beze strachu cestovat. Neplatí na vás žádné zákony o tekuté kosmetice v příručních zavazadlech ani se nemůže rozlít do kufru. Je lehounký, takže ho můžete vzít i na túru aniž by vám svou vahou ztížil výstup na Sněžku, a když vám vypadne z raftu, nepotopí se :).

A jak se používá? Po odšroubování víčka na vás vykoukne děrovaný aplikátor v podobě pepřenky a zavoní krásná orientální vůně. Téměř nemožné uvěřit, že šampon není nijak doparfemovávaný. Orientální vůně mi nevadí ani je však nevyhledávám, ale tato je (pří)jemně návyková a po aplikaci má člověk tendence si neustále čichat k vlasům.

Recenze: Práškový šampon Eliah Sahil

Jsou hned čtyři možnosti jak šampon použít:

  • Poprášení mokrých vlasů. Ve chvíli, kdy stojíte ve sprše a máte mokré vlasy, stačí vyklepnout z plechovky prášek přímo do vlasů. Poté řádně promasírovat pokožku hlavy a nechat alespoň dvě minuty působit. Spláchnutím vodou steče šampon po délkách vlasů, což bohatě stačí pro jejich umytí bez nežádoucího vysušení konečků.
  • Vytvoření pasty. V ruce nebo v mističce si připravíme pastu pomocí prášku a tekuté části. Můžeme použít vodu nebo zmíněnou Aloe vera šťávu. Poté vmasírujeme ke kořínkům vlasů a po chvilce působení smyjeme.
  • Smíchání s vodou. Do skleničky nebo láhve nalijeme vodu/kopřivový čaj/Aloe vera či březovou šťávu a přisypeme prášek. Poté protřepat, zamíchat a tekutý obsah láhve lijeme přímo na hlavu. Po chvilce vymyjeme proudem vody.
  • Do suchých vlasů. Díky sypké konzistenci je možnost v akutních případech použít prášek i jako suchý šampon. Pokud vaše vlasy už volají po sprše, ale nemáte čas nebo možnost umýt si hlavu, stačí prášek v menším množství aplikovat po pěšinkách. Oddálíte tím nutnost umýt si hlavy o jeden až dva dny.
Recenze: Práškový šampon Eliah Sahil

Nutno poznamenat, že tento šampon vám nejenže vlasy umyje, ale dodá jim výživu, lesk, objem i jemnou vůni. Navíc prášková konzistence vmasírováním do pokožky hlavy poslouží jako peeling. Pokožka bude prokrvená, vlasy pevnější a rychleji porostou. Díky krásnému čistému složení, které vlasy nepřesušuje (pokud máte pocit, že ano, stačí kápnut při aplikaci do prášku kapku až dvě kvalitního čistého oleje: arganový, šípkový, z pšeničných klíčků,...). Jelikož se mi vlasy kroutí, mívám opravdu často problém s rozčesáváním, avšak s tímto šamponem si vlasy rozčešu i bez kondicionéru, což je opravdu velké kouzlo.

Ve složení není žádný tenzid ani sulfát, tzn. že by šampón neměl vůbec pěnit, ale díky obsaženým látkám, které mají přirozené saponiny umí vytvořit jemnou pěnu. O tu se postará shikakai, zároveň dodá vlasům lesk a odstraní možnou svědivost pokožky i lupy. Dále pod víčkem nalezneme kvalitní jíl, který se postará o objem a vstřebání mastnoty z vlasů. Reetha, neboli mýdlové ořechy, jsou opět mycí složka, která z nás narozdíl od běžných pěnidel nesmyje kyselý přirozený plášť. Amla, neboli indický angrešt, je ingredience bohatá na vitamin C, vlasy nám lépe porostou, budou lesklé a pevnější.

Recenze: Práškový šampon Eliah Sahil

Na jedno umytí vlasů (v případě mastnějších vlasů mycí proceduru ještě jednou zopakujte) po ramena vám vystačí množství jedné kávové lžičky (cca 2-3 gramy). Ze začátku, než mytí tímto šamponem plně vychytáte, nejspíš vysypete víc, ale učený z nebe nespadl, učenlivý ovšem ano :)!

Osobní tip: Kupte si ho!

Jak se vám článek líbil?