zdroj: laSaponaria
Přeneste si do své koupelny kapku italského slunce s voňavými produkty značky laSaponaria. Jejím posláním je od samotného vzniku “zanechat svět o něco lepším místem” – a to se značce opravdu daří. Ve složení najdete jen ty nejkvalitnější lokální ingredience bez použití živočišných surovin – o testování na zvířatech ani nemůže být řeč. Obaly jsou vyrobeny buď z recyklované plastu nebo bioplastu.
Značka se zrodila před více než 10 lety, když si svou první oficiální laboratoř otevřeli zakladatelé značky Luigi a Luicia díky crowdfundingové kampani. Sami se zasloužili o veškerou prapagaci a vzestup značky.
Testovali jsme:
zdroj: laSaponaria
Přírodní barva na vlasy Parvati BIO, měděná
Práškové barvy na vlasy jsou skvělou alternativou k permanentním barvám, které mají při dlouhodobém používání negativní vliv na kvalitu vlasů a navíc mohou způsobit i silné alergické reakce. Barvy laSaponaria jsou založené na směsi bylinek, které slouží nejen k barvení, ale i jako úžasná obnovující a posilující vlasová maska.
Jako u všech práškových barev nelze garantovat přesný barevný tón. Někomu barvy chytají lépe, někomu hůře, záleží na mnoha faktorech – původní barvě, stavu a struktuře vlasu, zda byly barveny chemicky či nikoliv, teplotě vody a délce působení. Vlasy zároveň nezesvětlují, mohou měnit jen jejich tón. Opatrné buďte v případě, že jste se barvila chemicky a nanášíte na vlasy práškovou barvu s obsahem indiga – vlasy ve většině případů chytají zelený odstín.
Složení barvy Parvati je doslova “nadupané” skvělými ingrediencemi. V základu najdete klasickou měděnou hennu lawsonii. Ta je doplněná o prášek z červené řepy, amalaki, cicimku datlového, eukalyptu, aloe vera, kurkumy, ibišku a heřmánku.
Před samotným barvením se doporučuje použít šampon Avatara od stejné značky, který zbaví vlasy všech nečistot a připraví je na barvicí proces. Protože mám celkem světlé zrz vlasy a chci si tento odstín zachovat, maximálně ho lehce zvýraznit, “ředím” si měděné směsi cassií.
Po rozmíchání prášku s vodou (čím teplejší, tím více pustí pigmentu) a přidání pár kapek arganového oleje, jsem ještě lehce teplou směs začala nanášet na vlasy od kořínků ke konečkům. Vždy si nechávám u pěšinky a okolo obličeje cca 1 centimetr nenabarvený, aby barva působila přirozeněji. Zhruba na posledních 5 minut barvu nanesu i na zbylá místa. Po nanesení barvy vlasy zabalím do fólie nebo nějakého sáčku a překryji ručníkem. Intenzita barvy závisí na době působení, doporučuje se 30 minut až 2 hodiny. Po uplynutí doby vlasy omyjte. Ideálně nepoužívejte žádný šampon ani kondicionér, protože barva ještě zhruba 48 h pracuje.
I přesto, že jsem použila barvu 1:1 společně s cassií a nechala působit zhruba 20 minut, bylo na první pohled znát, že jsou vlasy zrzavější, lesklejší a příjemné na omak.
Jemný tělový a vlasový mycí gel pro děti
Naše nejmladší členka testovacího týmu zkoušela mycí gel na tělo a vlásky po dobu jednoho týdne. Díky svému složení je vhodný i pro přecitlivělou pokožku dospěláků.
Gel je krémově bílý a jeho vůně připomíná bylinkový čaj s nádechem kokosu. Nanášení je snadné díky aplikátoru v podobě pumpičky. Šetrné tenzidy nikterak nevysušují pokožku ani vlásky a skvělým zjištěním bylo, že nedráždí ani oči. Obsažené květové vody z heřmánku a vilínu společně s extraktem z měsíčku pokožku zklidňují. Vlásky byly po uschnutí nadýchané a velmi dobře se rozčesávaly, takže nebyla potřeba použít kondicionér nebo olejíček.
Bonus: pokud chcete bohatou pěnu do koupele, která vydrží během celého koupání, stačí gel přidat do vany během napouštění vody.
Šampon se šalvějí a citrónem
Pokud vás trápí mastící se vlasy, pak nepřehlédněte šampon, který vyzkoušela naše Helča z produktového oddělení. Nutno podotknout, že i když je šampon určen pro mastnější vlasy, nikterak je ani pokožku hlavy nepřesušuje.
Když zavřete oči a přičichnete si k vůni, musí se vám zákonitě vybavit Itálie. Jejich slunná pobřeží, teplý mořský vzduch a stromy obtěžkané zrajícími citrony. Přesně tak voní i šampon – bylinky, šalvěj a citron. Extrakt z kopřivy s lněným olejem doplněný o extrat z moringy pečuje o vlasové vlákno i pokožku. Slibuje i snížení produkce mazu, díky čemuž by se vlasy měly méně mastit.
Doporučuje se použít malé množství šamponu s vodou v poměru 1:3. Pokud jsou vlasy mastnější, může se stát, že nebude šampon napoprvé dobře pěnit, pak je potřeba ho smýt a nanést znovu. Po usušení není potřeba používat žádný sprej na rozčesávání, vlasy byly hebké a příjemné na dotek.
Šampon je vhodný pro každodenní použití. Helče se bohužel po jeho používání interval mezi jednotlivými mytí moc neprodloužil.