Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

JOSHI Cosmetics: Design, ekologie, praktičnost

Ekologické tyčinky Joshi všechny barvy zdroj: Biooo.cz

Vatové tyčinky patří mezi základní a praktické pomůcky každodenní hygieny - slouží především k čištění uší, ale zvládnou mnohem více rolí. Skvěle nám pomohou při čištění pupíku malých dětí, hůře dostupných míst a také jsou ideálním pomocníkem ženám při úpravě nehtů nebo každodenním rituálu líčení. Snadno jimi odstraníte např. špatně namalovanou oční linku, upravíte kontury rtěnky… Zkrátka doladíte detaily a vytvoříte perfektní make-up. 

Konec plastových uchošťourů (v Čechách)

Ve světě jsou denně vyprodukovány miliardy kusů vatových tyčinek - denně pak zahozeno biliony plastových výrobků (pleny, kelímky, sáčky, tyčinky…) na jedno použití. Odpad končí všude možně v přírodě, tam se rozkládá stovky let a ohrožuje nejen životy zvířat, ale celý ekosystém. Vznikají skládky, kde se odpad zakopává do země nebo hůř - končí na plážích a v oceánech, a tam postupně páchá nevratné škody. 

Bez vatových tyčinek už bychom se sice jen stěží obešli, ale musí být nutně plastové? Nemusí. Jde to i ekologicky. Takové tyčinky mohou být buďto papírové nebo bambusové a jejich zakoupením a používáním pomáháte snižovat škodlivý dopad na životní prostředí.

Ekologická alternativa plně nahradí klasiku

Firma JOSHI Cosmetics se zaměřuje na výrobu jedinečných “vatových” tyčinek, které jsou nejen ekologické, ale skvěle si pohrává i se samotným designem, funkčností a praktičností se zaměřením na detail. Vyrobeny jsou z bavlny a bambusu či papíru a mají dva různé konce: jemné vroubky a pevnou špičku. Tyhle vatové tyčinky nejsou jen obyčejným produktem denní hygieny. Budou se stylově vyjímat v každé koupelně, navíc jsou k dostání hned ve třech barevných variacích: v něžné růžové, pastelově modré a elegantní černé. Celek dotváří stylový minimalistický obal z recyklovaného papíru. 

Inspirací této značky je japonská kultura, která představuje preciznost zpracování, inovativní řešení a především synergii s přírodou.

Proč zvolit tyčinky JOSHI?

  • Vyrobeny ze 100% bavlny, papíru a bambusu

  • Biologicky rozložitelné / kompostovatelné

  • Precizní zpracování a speciálně tvarované koncovky pro perfektní výsledky

  • Bez parfemace, kovu, plastu a bělení

  • Pevnější a odolnější než klasické plastové tyčinky

  • Příjemné, citlivé, bezpečné

  • Originální design se 3 barevnými variacemi

Proč dva různé konce?

Perfektní v každém detailu! To jsou ikonické tyčinky JOSHI, pro něž jsou dva různé konce tak typické: kónický s vroubky a druhý do pevné špičky. To umožňuje širokospektrální využití tyčinek od klasického čištění zvukovodů u dětí i dospělých, přes precizní úpravy líčení, odličování, úpravu nehtů, aplikaci léčivých přípravků až třeba po nanášení vosku na vajíčka při barvení. Pak už je jen na vás, který z konců budete při používání preferovat. Každý si vybere. 

I u nás EKO tyčinky obstály

Jedním slovem úžasné! My si tyhle tyčinky zamilovali na první vyzkoušení! Jako první nás zaujalo designové balení - oválný obal z recyklovaného papíru s víčkem nese typické logo, ze kterého ihned vytušíte symbol bambusu a doslova na vás dýchne atmosféru dalekého Japonska. Navíc se noblesně vyjímá v koupelně, kde působí jako stylový doplněk, takže nemusíte po skříňkách schovávat nevzhledné plastikové krabičky.

Uvnitř každého balení se nachází 200 ks bambusových tyčinek v růžové, modré nebo černé barvě. Samotné použití tyčinek je slast. S klasickými “uchošťoury” se naprosto nedají srovnat. Konce jsou mnohem lépe upevněné, perfektně drží na svém místě a vroubky jsou až nečekaně funkční. Špičatý konec se nám naopak geniálně osvědčil při líčení, hlavně při úpravě očních linek a rtěnky. Dobře poslouží i při úpravě nehtů, resp. odstranění laku z kůžičky, když přetáhnete.

Po plastech nikde ani památky, jsou skutečně zcela zero waste, 100% EKO. Produkt skvěle dostává svému heslu: Udržitelnost. Ekologie. Rozložitelnost.

Naše koupelna už jiným tyčinkám své dveře neotevře a pevně věříme, že přesně takovými krůčky se všichni pomalu budeme snažit napravovat újmy, které jsme naší planetě zběsilou nedbalostí v “době plastové” způsobili a že se změní myšlení lidí ve stylu “po mně potopa…”.