zdroj: shutterstock.com
Barvení či tónování vlasů je velmi oblíbená kosmetická procedura. Nicméně používání klasických chemických barev není v některých případech úplně žádoucí, zvláště pokud máme nějaké problémy s vlasovou pokožkou. Nebo nastane situace, kdy se skutečně najdeme v přírodní péči o sebe a rádi bychom dopřávali totéž i vlasům.
Barvení je v tomto případě často jediná věc, kde setrváváme u chemie ze strachu, že kýženého efektu jinak docílit nelze. Často je ale tato obava zbytečná a dobře vybrané přírodní barvy na vlasy nám nejen přinesou žádoucí výsledek, ale i bonus v podobě zdravější pokožky a kvalitnějších vlasů.
Přejít na sekci článku:
Jak přírodní barvy fungují
zdroj: shutterstock.com
Když se řekne přírodní barva na vlasy, většina lidí si představí ohnivě rezavou hennu a pokud nestojí o měděné nebo červené odstíny, tak rovnou tuto alternativu zavrhne. Nicméně henna je sice nejznámější, ale rozhodně ne jediná rostlina, která se v rostlinných barvách používá.
Dalšími rostlinnými složkami, které disponují schopností obarvit (nejen) vlasy, jsou například slupky vlašských ořechů (hnědá), červená řepa (červená), heřmánek (blond), indigo (modročerná), mořena barvířská (purpurová), kampeškové dřevo (modrá), rýt barvířský (blond) a další.
Různými kombinacemi a mícháním těchto rostlinných výtažků je pak možné docílit nejrůznějších barevných odstínů. Tak jako u chemických barev je pak potřeba zjistit nebo si nechat poradit, která značka a který produkt vám zajistí právě takový odstín, jaký chcete.