Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní barvy na vlasy

4.8 5
15

Přejít na sekci článku:

Výhody a nevýhody přírodních barev

Barvy na vlasy zdroj: shutterstock.com

Přírodní barvy nenarušují povrch vlasu, ale naopak vlas obalí, takže zvětší objem a účes vypadá bohatší. Navíc většina obsažených složek má výrazně regenerační účinky a to nejen na vlasy, ale i na pokožku, čímž přispívají k lepší kvalitě vlasů a často stimulují jejich růst. Většina barev působí přirozeněji a plastičtěji než jejich chemické protějšky a celý účes pak vypadá daleko živěji a zajímavěji.

Další výhodou je jejich rovnoměrné vymývání. Pokud barvíte svoji přirozenou barvu, většinou se nemusíte obávat nějakých nápadných a nevzhledných odrostů, barva bledne relativně rovnoměrně a postupně, takže máte svobodnou volbu v tom, zda dobarvit či nechat být, případně změnit odstín.

Asi jedinou větší nevýhodou přírodních barev je, že neumožňují dramatickou změnu odstínu a to především výrazné zesvětlení, protože to se nikdy neobejde bez velkého porušení struktury vlasu, čemuž se právě přírodní barvy snaží vyhýbat a ani to není přírodními prostředky možné. Ovšem pokud člověk používá přírodní zkrášlovací prostředky, činí tak většinou z důvodu jejich šetrnosti k tělu a jeho zdravotnímu stavu, takže je otázkou, zda lze toto považovat skutečně za nevýhodu.