Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní barvy na vlasy

Přírodní barvy na vlasy Vyměňte chemické barvy na vlasy za přírodní alternativu.
Renata Ježková
4,8 5
15

Přejít na sekci článku:

Regenerační péče o barvené vlasy

Šampon zdroj: shutterstock.com

Vzhledem k tomu, že přírodní barvy vlasy nijak nenarušují a neničí, není potřeba používat žádnou speciální regenerační péči a můžeme pokračovat v použití produktů, na které jsme zvyklí. Občas se může stát, že některé barvy s obsahem henny vlasy trochu vysuší, což je v případě mastných a snadno plihnoucích vlasů příjemný bonus.

Nicméně je potřeba myslet na to, že barva zůstává na povrchu vlasu a při každém mytí se smývá. Je tedy na místě používat co nejjemnější šampon bez agresivních pěnidel, čímž docílíme nejen lepšího trvání barvy, ale i zlepšení stavu vlasové pokožky. Dále je potřeba se vyhnout přípravků s obsahem silikonů, které se mohou ve vlasech ukládat a znesnadnily by nám další barvení, protože na vlas obalený silikonem chytají přírodní barvy většinou velmi špatně.

Pokud si přejeme, aby nám barva vydržela co nejdéle, podpoříme její trvanlivost používáním barevných šamponů, masek nebo olejových kůr a zábalů, které nejen oživí barvu a zafixují ji ve vlasu, ale zároveň podporují růst vlasů a regenerují pokožku.