Makový olej

4,3 5
7

Přejít na sekci článku:

Makový olej v kosmetice

Makový olej v kosmeticezdroj: shutterstock.com

Kvůli vysokému obsahu vitaminu E a nenasycených mastných kyselin je makový olej také vysoce ceněný v kosmetickém průmyslu. Je vhodný pro suchou, citlivou a dokonce i dětskou pokožku. Má schopnost na dlouhou dobu uzamknout v pleti potřebnou vlhkost. Účinně pleť regeneruje, urychluje hojení popraskané a šupinaté pokožky a zmírňuje projevy ekzémů a zvýšené citlivosti, jako je začervenání, svědění, pálení nebo nepříjemné pnutí. Malým dětem můžete tímto olejem natírat zadečky při přebalování, působí totiž výborně jako prevence proti opruzeninám.

Makový olej se často používá i v masérství. Má totiž skvělé relaxační účinky, uvolňuje svaly a je výborný na masáž spánků při migréně nebo bolestech hlavy. Díky jemné makové vůni působí aromaterapeuticky. Případně jej můžete smíchat s pár kapkami éterického oleje a vytvořit si tak vlastní masážní směs na míru. Makový olej můžete použít i pro masáž nohou. Suchou a popraskanou pokožku na patách dokonale zregeneruje. Navíc podporuje prokrvení, což se hodí, pokud vás trápí neustále studené nohy.

Makový olej nebo maková semínka můžete použít jako základ pro výrobu domácí kosmetiky. Olej se skvěle hodí na vysušené a narušené vlasy s roztřepenými konečky. Pokud vás trápí suchá a podrážděná pokožka hlavy se sklonem k tvorbě lupů, tak olej z máku použijte i jako vlasový zábal. Pro domácí peeling a extra nálož máku smíchejte makový olej s makovými semínky. Semínka velice jemně obrousí pokožku, zatímco makový olej ji pořádně vyživí a po smytí tak zůstane pleť sametově hebká.