Pšenice není jenom na výrobu chleba

Přejít na sekci článku:

Pšenice v koupelně

Pšenice v koupelnězdroj: shutterstock.com

Olej z pšeničných klíčků má spíše mastnější konzistenci a tmavou barvu. Proto se může zdát, že jeho použití jako pečujícího oleje není příliš vhodné. To ale jenom na první pohled. Olej se totiž celkem rychle vstřebává a zanechává pokožku hebkou. A tak by určitě neměl být v koupelně opomíjen, jeho složení bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitaminy z něj dělá totiž regenerační a revitalizační bombu pro zralou, suchou a náročnou pleť. Často bývá součástí masážních krémů nebo krémů pro prevenci strií, dokáže totiž velmi účinně zvláčnit namáhanou pokožku.

Hlavní výhodou oleje z pšeničných klíčků je jeho ojedinělá schopnost zjemňovat a změkčovat ztvrdlou a poškozenou kůži. Je tak velmi vhodný pro popraskané paty, pro zdrsnělou kůži na loktech nebo namáhanou kůži na rukou. Obklady z pšeničného oleje dokáží pokožku zjemnit, revitalizovat a vyhladit. Navíc je olej i významným antioxidantem a pomáhá proti předčasnému stárnutí pokožky. Právě díky vysokému obsahu vitaminu E, což je přírodní antioxidant, je pšeničný olej doporučován pro stárnoucí i zralou pleť. Ale dokáže prospět i problematické a aknózní pokožce, vitamin E i pšeničný olej jako celek mají totiž velmi výrazné regenerační účinky. Bohužel pšeničný olej může být i komedogenní, proto je lepší ho míchat s řídkými oleji, například s hroznovým.

Díky svým vysokým regeneračním účinkům a obsahu vitaminu E je vhodný především jako péče o popraskanou a podrážděnou pokožku. Pozitivně působí na popáleniny, stejně tak i suchou popraskanou kůži, pomáhá s prokrvením, zlepšuje krevní oběh a také přispívá k rychlejšímu hojení poranění. Je navíc vhodný i na vlasy, doporučuje se jako péče o suché a lámavé vlasy. Úžasně působí také na poškozenou pokožku rukou a na nehtovou kůžičku i samotné nehty.

BIOOO tip: Zkuste výživnou masku na ruce. Naneste večer před spaním na suchou a čistou pokožku rukou hustou vrstvu pšeničného oleje, vmasírujte, oblečte ruce do rukavic a nechte působit přes noc. Malé množství pšeničného oleje můžete přidat i do svého oblíbeného krému na ruce.