Sezamový olej

4,5 5
2

Přejít na sekci článku:

Sezamový olej na pleť

Sezamový olej na pleťzdroj: shutterstock.com

Sezamový olej je podle ajurvédy díky svým záhřevným vlastnostem typickým zimním olejem. Ideální je těchto účinků využít při masáži, která je ještě více znásobí a zkvalitní vstřebávání účinných látek v oleji obsažených. Masáž se sezamovým olejem dokonale prohřeje celou pokožku, svaly a klouby. Je proto výborná, pokud vás trápí namožené svaly nebo bolavé klouby. Taková masáž má i skvělé antistresové účinky, navíc se v oleji obsažené výživné látky vstřebáváním pokožkou dostanou do celého těla.

Olej ze sezamových semínek je díky svým dezinfekčním a hojivým účinkům výborný také na akné a další pleťové nedokonalosti. Můžete jej použít na čištění pleti, bezvadně na sebe váže nečistoty a dokonce zvládne vyčistit pleť opravdu do hloubky a zlepšit stav černých teček. Jen na něj musíte jít obezřetně. Má totiž komedogenní stupeň číslo 3, což znamená, že je středně komedogenní a i přes své výborné čisticí schopnosti může potenciálně zanášet a uspávat póry. Je to však velmi individuální, proto je třeba jej nejdříve opatrně vyzkoušet.

Sezamový olej využijete nejen na pleť v obličeji a na pokožku těla při masáži, ale je vynikající také při použití na pokožku hlavy. Dokonale ji prohřeje a díky lepšímu prokrvení umožní vstřebávání obsažených výživných látek přímo ke kořínkům vlasů. Zejména takový zinek působí jako urychlovač růstu vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Pokud si budete dělat masáž pokožky hlavy (ta účinky oleje samozřejmě opět znásobí), projeďte s ním i vlasy a pak je zabalte do nahřátého ručníku. Dostane se jim tak dokonalé výživné a regenerační péče.