Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak voní příroda - přírodní parfémy a deodoranty

Jak voní příroda - přírodní parfémy a deodoranty Syntetické parfémy často obsahují zdraví škodlivé složky, které v přírodních parfémech nenajdeme.
Renata Ježková
4,9 5
11

Přejít na sekci článku:

Přírodní deodoranty

Přírodní deodorant zdroj: shutterstock.com

Ale to neznamená, že když si chceme uchovat dlouhý život a pevné zdraví, musíme být cítit jako hokejový dres zapomenutý pod lavičkou v šatně. Pokud se vám nechce vyrábět si doma vlastní verzi, můžete najít dost alternativ i mezi prodávanými produkty. Například deodoranty Mastic spa jsou sice semi-přírodní, ale obsažená pryskyřice masticha má kromě antibakteriálních a antiseptických účinků také skutečně blahodárný vliv na kůži, takže pro některé ekzematiky jsou tyto deodoranty naprosto nenahraditelné. Navíc její hluboká a podmanivá vůně, ke které je velmi těžké najít ekvivalent, z nich dělá jeden z nejprodávanějších a nejoblíbenějších produktů.

Pokud by se vám ale masticha nezalíbila dostatečně, můžete se vypravit přímo do Francie, kde vám značka Coslys nabídne certifikované přírodní kuličkové deodoranty na bázi kamence. Kamenec je přírodní látka s chemickým názvem síran draselno-hlinitý a přestože se také jedná o sloučeninu hliníku, tak molekuly hliníku jsou v tomto případě velké tak, že se nedostanou do těla, zůstávají pouze na povrchu a brání rozkladu potu a následnému zápachu. A protože to Coslys myslí s ekologií vážně, tak kromě certifikovaného složení nabízí k oběma druhům deodorantu náhradní náplně, které pořídíte za výrazně nižší cenu.

A ačkoliv deodorant často považujeme za kosmetický produkt druhé kategorie, protože nám připomíná tělesné procesy, na které bychom raději zapomněli, tak i tady si můžeme pořídit kousky, které budou nejen ozdobou každé koupelny, ale o naše podpaždí budou pečovat tak, jak si skutečně zaslouží. Deodoranty Faran na bázi Aloe vera a bez jediné kapky vody působí antisepticky a antibakteriálně díky obsahu mořské soli a hřebíčkovému oleji a všechny jeho tři varianty nesou certifikát Ecocert. Velmi čistý složením i designově je i deodorant Mádara, který proti pocení bojuje obsahem kamence a pokožku pěstí díky měšíčku, heřmánku nebo damascénské růži.

Související produkt
Bylinkový deodorant 50 ml
MÁDARA / 398 Kč
Bylinkový deodorant ochrání před vznikem tělesného zápachu i nejcitlivější pokožku. Složení na bázi antibakteriálního kamence a rostlinných výtažků šetrným způsobem eliminuje nadměrné pocení.                      
Detail produktu