Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak voní příroda - přírodní parfémy a deodoranty

Jak voní příroda - přírodní parfémy a deodoranty Syntetické parfémy často obsahují zdraví škodlivé složky, které v přírodních parfémech nenajdeme.
Renata Ježková
4,9 5
11

Přejít na sekci článku:

Vůně a psychická pohoda - to je Acorelle

Vůně a psychická pohoda zdroj: shutterstock.com

Francie je kolébkou světového voňavkářství, není tedy žádným překvapením, že jedna z firem, která se začala přírodními parfémy zabývat mezi prvními, byla právě odtud. Vizí Acorelle bylo vyrobit parfémy, které mohou konkurovat konvenční produkci, ale budou na čistě přírodní bázi a certifikované. Což se dobře řekne a hůř udělá, protože největším znevýhodněním přírodních parfémů je nemožnost použití syntetických fixátorů vůně, které zajistí dlouhou výdrž i těch složek, které by jinak velmi rychle vyprchaly, což jsou třeba všechny citrusové a svěží tóny.

Ale v Acorelle se toho nelekli a nejlepším důkazem je jejich inovovaná řada parfémových vod, které zaujmou jak nádherným designem, tak propracovanými kompozicemi. Najdeme mezi nimi jak veskrze ženské květinové vůně jako je třeba růže, třešňový květ nebo orchidej, tak teplejší orientálnější tóny pačuli nebo cedru. O závan svěžesti se pak postarají citrusy nebo zelený čaj. Ve složení pak najdeme pouze rostlinný alkohol, hydrolát a směs éterických olejů.

Ale to nejlepší nakonec. Díky použití čistých esenciálních olejů přírodní parfémy Acorelle nejen krásně voní, ale zároveň využívají aromaterapeutického účinku daných složek. Vybrat si tedy můžete buď podle momentální náklonosti k nějaké květině či podle toho, jak se zrovna psychicky cítíte. Potřebujete povzbudit a pročistit mysl? Pomůže vám citron. Jste roztěkaní, máte toho moc a mysl vám přeskakuje z minulosti do budoucnosti, aniž by se vám ji podařilo ukotvit tady a teď? Potom zvolte neroli. Nebo vám snad chybí sebevědomí a radost ze života a všude jen samá nuda a šeď? Vidět svět přes růžové brýle vám pomůže královna květin. A nebo si prostě vyberte jen to, co se vám zrovna líbí a nijak nad tím nehloubejte. To je totiž na přírodní kosmetice to nejlepší - vaše tělo vám samo napoví, co zrovna potřebuje. Důvěřujte mu.