Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Olejové harmonizační parfémy Vedic Aroma

Olejové harmonizační parfémy Vedic Aroma Olejové parfémy Vedic Aroma jsou sice v malém roll-onku, přesto vám ale vydrží léta a zahalí vás do krásných orientálních i květinových vůní, které současně působí pozitivně i na naši psychiku.
Renata Ježková
5,0 5
3

Olejové harmonizační parfémy Vedic Aroma zdroj: biooo.cz

Parfémy jsou tak trochu moje soukromá obsese. Schválně jsem se podívala do kabelky, kolik že jich nosím s sebou. Výsledné zjištění překvapilo i mě :-) Jedno plné balení Acorelle, odstřik Molinarda, dvanáct violek Molinarda, jeden vzorek Weledy, santalový olejový parfém ze Srí Lanky, co mi přivezl kamarád a pak olejové Vedic Aroma - dvě plná balení a tři vzorky. Ehm… Na konzultaci do Bohnic se objednám později, teď se koukneme, co je tak úžasného na těch Vedic Aroma. No, asi všechno, ale budiž, vezmeme to postupně.

Vedic Aroma je švýcarská značka, která se zabývá ájurvédskou aromaterapií. Svoje produkty dodávají do těch nejlepších ájurvédských klinik a adekvátně tomu si hlídají kvalitu surovin. V jejich sortimentu najdeme jak klasické atomizéry (parfémy s rozprašovačem, kdy je základem parfému alkohol), tak olejové parfémy v maličkém zlatém roll-onu, který vypadá tak krásně bollywoodsky, jak si jen můžeme od něčeho ájurvédského přát. A právě o těch olejových bude řeč, i když ty klasické také stojí za to.

Esenciální oleje používané do parfémů jsou v organické kvalitě - buď ze sběru ve volné přírodě nebo z organického pěstování. Což je důležité, protože chcete-li, aby olej dělal i něco jiného, než jen pěkně voněl, potřebujete opravdu kvalitní rostlinný materiál. Esenciální oleje mají totiž obrovský terapeutický potenciál - dovedou prakticky okamžitě ovlivnit nejen psychický stav, ale i fyzickou kondici. Olejové parfémy Vedic Aroma obsahují většinou 3 - 4 éterické oleje v základu z jojoby, díky které je parfém na kůži velmi stabilní, dlouho voní a zároveň kůži opečovává.

Přestože jsou balení na první pohled maličká, tak intenzita vůně je taková, je stačí pouhý dotek roll-onu a voníte několik hodin. Svůj první olejový parfém jsem si koupila před dvěma lety a stále ho mám. Vzhledem k tomu, že se jedná skutečně o terapeutické parfémy, tak je střídám podle nálady, případně efektu, kterého chci dosáhnout. Tak se na ně podívejme.

Somia

Pokud si rádi hrajete s ájurvédskými konstitučními typy, tak podle použitých olejů odpovídá typu Váta. Obsahuje růži, santal, geránium a růžové dřevo. Je to výrazná, sladce květinová vůně, kterou rozjasňuje růžové dřevo,ale zároveň jemně tlumí santal. Je výrazně euforizující a použité oleje pomáhají harmonizovat hormonální hladinu, povzbuzují srdce a oběhový systém, snižují nervové vypětí a obnovují energii. Pokud chce člověk opravdu výrazný a okamžitý efekt, tak je nejlepší parfém prostě přímo inhalovat z lahvičky, stačí pár hlubokých nádechů a je vám o dost lehčeji.

Champa

Je nejvhodnější pro Pittu. Obsahuje champacu (plumérie), jasmín, neroli a santal. Mírná hořkost neroli tlumí až sirupovitou sladkost plumérie a jasmínu, ale i tak je vůně poměrně dost těžká a vhodná spíš pro milovníky orientálnějších kompozic. Champa naopak zklidňuje, tlumí kašel, ulevuje při nespavosti a navozuje klid.

Parijata

Podle obsažených éterických olejů je ideální pro kombinaci Váta/Pitta. Veskrze ženská vůně, která obsahuje pouze růži, jasmín sambac a santal. Pokud si chcete zahrát na pravou orientální princeznu, tak s tímto. Jasmín je velmi výrazný, ale bez indolického podtónu. Růže ho jemně odlehčuje. Vůně je výrazná (to jsou ale všechny), ale zároveň jemná a velmi výrazně květinová. Harmonizuje funkci ženských orgánů, tlumí křeče, odstraňuje depresi, apatii a posiluje sebedůvěru.

Divia

Velmi uzemňující zemitá vůně pro nervózní Váty. Obsahuje santal, kadidlo, růži, pačuli a vetiver. Hluboce meditativní vůně, která snižuje napětí, odstraňuje potíže se spánkem, stabilizuje vysoký tlak a ulevuje přetažené mysli. Vynikající pomocník při bolesti hlavy z přepracování. Bez problémů použitelná i pro pány.

Jaya

Neroli, neroli a ještě jednou neroli :-) Ještě je tam tedy mandarinka, santal a benzoe, ale já stejně vnímám hlavně neroli a santal. Je fakt, že benzoe trochu snižuje hořkost neroli, takže je vůně taková sametovější. Vhodná pro dvoudóšu Váta/Pitta. Jaya mírní nevolnost, povzbuzuje lymfatický systém, mírní depresi a napomáhá oprostit se od strachu a pochybností.