Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Řekněte detoxu ANO!

zdroj: Shutterstock

Protože už tady máme jaro v plném proudu, spousta lidí hledá způsob, jak pročistit svoje tělo po dlouhé zimě. No a proto jsme dneska tady. Dnes si totiž společně ukážeme několik způsobů a produktů, které Vám s jarním detoxem pomůžou a díky kterým se budete zaručeně cítit líp.

Čajem nikdy nic nezkazíte

Když je řeč o detoxikaci, většinu lidí jako první napadne buď ultra zelené smoothie nebo nějaký čaj. A ano, obě jsou to správné varianty při detoxu. Jako spolehlivého zástupce detoxikačních čajů jsme pro Vás vybrali detoxikační čaj s kopřivou a pampeliškou, který napomáhá podpořit přirozenou látkovou výměnu. Čaj také přispívá k udržení dobré kondice jater a ledvin a povzbuzuje přirozenou činnost trávicího ústrojí. Díky vyvážené směsi kopřivy, pampelišky, lípy, přesličky, nasládlé lékořice a černého rybízu jemný a přesto účinný. Tento čaj nejen podpoří optimální činnost imunitního systému, ale taktéž celkovou vitalitu organismu a napomůže k udržení harmonického fungování procesů ve Vašem těle. Navíc díky dobře vybraným bylinným složkám čaj i dobře chutná, takže se nemusíte bát nedobré chuti.

Ječmen nejen do piva

Pokud jste si mysleli, že ječmen se používá jen při výrobě piva, tak jste byli na omylu. Konkrétně mladý ječmen může být dalším z pomocníků na cestě za pročištěním. Mladý ječmen je totiž často využíván jako účinný prostředek při detoxikaci těla. Jeho zelené výhonky jsou bohaté na živiny, jako jsou vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou posílit imunitní systém a podpořit trávicí procesy. Díky obsahu enzymů mladý ječmen může podporovat efektivní trávení a vstřebávání živin, což je klíčové pro úspěšnou detoxikaci. Navíc má mladý ječmen alkalizující účinky, které mohou pomoci vyrovnat kyselost pH v těle a podpořit optimální funkci buněk a orgánů. Antioxidanty obsažené v mladém ječmenu pak podporují eliminaci toxických látek v těle. Nejčastěji se setkáte s nějakou směsí, ve které jsou kromě ječmenu přítomné i další bylinky. Konzumace pak záleží na konkrétním produktu - někdy se jedná o prášek, který se rozmíchá v oblíbeném nápoji, jindy jde v podstatě o náhražku kávy. Je jen na Vás, co si vyberete.

Chlorella? A co to je?

Chlorella je jednobuněčná eukaryotická mikrořasa, která posiluje imunitu, má příznivý vliv na vitalitu, energii a hormonální rovnováhu. Chlorella na sebe váže těžké kovy a pomáhá je vyplavit z těla, právě proto je vhodným doplňkem, pokud se zrovna chystáte na celkový detox organismu. Odstraňuje z těla nahromaděné toxiny a je vhodná pro očistu organismu. Navíc může chlorella pomoci podpořit imunitní systém a posilnit odolnost proti infekcím a nemocem díky obsahu vitaminů a antioxidantů. S chlorellou se nejčastěji setkáte v podobě doplňků stravy, takže se rozhodně nemusíte bát, že byste cítili nějakou pachuť.

A pokud se do detoxu opravdu rozhodnete jít, můžete využít momentální slevy na detoxikační produkty, která na našem BiOOO eshopu právě teď probíhá. Detoxu zdar!