Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Březová šťáva: nápoj bohů

Březová šťáva: nápoj bohů Březová šťáva je pro své léčivé a regenerační vlastnosti hojně využívána v tradiční ruské medicíně.
Martina Koubová
4,6 5
14

Přejít na sekci článku:

Bříza podporuje štíhlou linii

Detoxikce zdroj: shutterstock.com

S detoxikací organismu, a to obzvlášť s tou na jaře, souvisí snaha shodit nějaké to přebytečné kilo a trochu ‘zkulturnit’ tělo před nadcházející plavkovou sezónou. Bohaté složení březové šťávy pomáhá rozpohybovat lymfatický systém, uvolnit nahromaděné škodlivé látky jako jsou soli a díky močopudným vlastnostem je urychleně vyplavuje z těla ven. Tyto pročišťující schopnosti působí skvěle i proti zadržování vody v tkáních, čímž eliminují otoky končetin a ulevují jim od bolesti.

S odchodem zadržené vody a škodlivin přichází kýžený výsledek a to úbytek tělesné hmotnosti. Ten je ale u každého značně individuální, někomu pomůže detoxikační březová kúra zhubnout hned několik kilo, naopak někdo rozdíl na váze sotva pozná. Tak nebo tak, je jisté že samotná šťáva vám nevymodeluje krásnou postavu, ale jako pomocník ke cvičení a fyzické aktivitě je nedocenitelná. A co víc, šťávu nemusíte konzumovat jenom vnitřně, ale můžete ji také aplikovat na problematické partie těla, jako jsou boky, stehna a zadek.

Kombinovaná březová vnitřní i vnější péče spojená s pravidelným pohybem je hotovým zabijákem na povadlou ochablou kůži, chcete-li celulitidu. Nejrůznější tělové peelingy ale i masážní oleje a krémy s extrakty z březových lístků aktivně zlepšují prokrvení a zrychlují metabolismus pokožky. Tělo snadněji odbourává uložené tuky, pokožka je odolnější, pružnější a pomerančová kůže postupně mizí.

BIOOO tip: Ať už na problematické partie nanášíte peeling či olej, masírujte vždy krouživými pohyby směrem k srdci. Povzbudíte tak činnost lymfatického systému a umocníte účinek použitého produktu.