Podpořte své zdraví přírodními doplňky stravy

0,0 5
1

zdroj: BiOOO.cz

Ve chvíli, kdy imunitní systém nefunguje správně se objevuje mnoho příznaků, které mají často spojitost s játry. Pokud nás trápí alergie, astma, autoimunitní nemoce, chronická únava, bolesti hlavy a migrény, hormonální nerovnováha, je třeba věnovat zvýšenou pozornost a péči právě játrům, protože zdravá játra jsou společně se střevy základ celého imunitního systémuA nastává otázka, jak podpořit správnou funkci jater a čím. 

Proč přírodní doplňky stravy?

Vybírejte pouze přírodní produkty, které jsou zárukou, že vaše tělo užitečné látky využije. Tělo totiž umí mnohem lépe rozpoznat a vstřebat přírodní látky než látky vytvořené syntetickou cestou. Organismus si totiž často nedokáže poradit s "chemickými živinami" ani je správně vstřebat a vydává energii na jejich vyloučení z těla nebo na ukládání někde v těle - následkem toho se ucpávají cévy, tvoří bulky a kameny. Přírodní doplňky stravy neobsahují konzervanty, umělá sladidla, barviva ani nebezpečné glutamáty, které zatěžují a poškozují trávicí trakt. Naopak jsou šetrnější nejen k lidskému tělu, ale také k životnímu prostředí.

Ecce Vita - česká značka pro naše zdraví

Produkty české značky Ecce Vita neobsahují žádné konzervační a chemické látky a díky správně sestaveným kombinacím bylin působí komplexně na celý organismus. Většina bylinných přípravků v kapslích a čaje jsou organického původu, jejich kvalita je potvrzena certifikáty Ecocert a USDA a jako produkt ekologického zemědělství mají BIO certifikát Ministerstva zemědělství ČR. Použité byliny jsou pěstovány na biofarmách a takto obsahují přirozeně všechny účinné látky. Přípravky je možné užívat dlouhodobě bez nežadoucích účinků. Rostlinné kapsle obsahují dobře stravitelnou rostlinnou celulózou narozdíl od hůře stravitelné hovězí želatiny. Kapsle se na rozdíl od tablet vždy v zažívacím ústrojí rozpustí a uvolní veškeré učinné látky.

Jak na očistu jater

Každý orgán je podle tradičního léčitelství nejaktivnější v určitou hodinu. Mezi jednou a třetí hodinou ráno se aktivují a samočistí játra. Proto se například Triphala, obzvlášť při dlouhodobé kúře, doporučuje zapít těsně před spaním teplou vodou (pokud trpíme nespavostí, můžeme aplikaci přesunout na moment po probuzení). V tuto dobu se nedoporučuje pít alkohol, kouřit, požívat tuky, kávu apod. V zásadě bychom se měli určitým způsobem snažit o zdravou životosprávu po celý rok, ale ne vždy nám tato snaha vyjde. Samotnou očistu provádíme podle kýženého efektu a podle našeho zdravotního stavu. Očista organismu může být krátkodobá, dlouhodobá, akutní  nebo preventivní. 

Detoxikace krátkodobá by měla být intenzivnější a může probíhat jako sedmidenní příprava na dlouhodobou očistu. Doporučené dávkování na lahvičce je 3 kapsle večer, ale dávkování si můžete individuálně přizpůsobit dle vaší potřeby. Kúru můžeme započít např. až třemi tobolkami Triphala 3x denně s jídlem. Triphala se zapíjí teplou vodou. Po sedmi dnech můžeme pokračovat v dávkování a vyřadit veškerou tuhou stravu a pít pouze ovocné šťávy (nejlépe vyrobené doma pomocí odšťavňovače) a zeleninové vývary. Každé 3౼4 hodiny bychom měli pít 300౼400 ml ovocné, zeleninové nebo kombinované šťávy nebo vývaru a k tomu vypít denně minimálně 40 ml čisté vody na 1 kilogram hmotnosti, což odpovídá standardní míře pitného režimu. Například jedinec vážící 65 kg by měl během dne vypít přibližně 2 600 ml tekutin. Tuto kúru pomocí šťáv a vývarů se doporučuje provádět nejlépe sedm dní.

Přírodní doplňky na očistu jater

Byllinné kapsle Triphala od firmy Ecce Vita  obsahují kombinaci tří osvědčených ajurvédských bylin  AmalakiHaritakiBibhitaki a díky nim je to jeden z nejsilnějších prostředků vůbec. Minimální doba kúry je 80 dní, v ideálním případě 11 měsíců a poté na 1 měsíc kúru pozastavit. Triphala není vhodná pro drobnou postavu se sklony k nižší váze až podváze, v této situaci je dobré nahradit Triphalu pouze Haritaki.

Další produkty pro podporu imunitního systému a jater:

  • Haritaki - jemnější než Triphala, tudíž vhodná pro drobné postavy a pro lidi trpící velice suchou pokožkou.
  • B-Skin - není to jen podpůrná léčba na zlepšení pleti, vlasů a nehtů, ale čistí jak játra tak ledviny.
  • Liver plus - silnější než samotný ostropestřec, péče cílená zejména na játra a ledviny.
  • Kalmegh - působí blahodárně zejména na játra a imunitní systém, játra regeneruje a posiluje.
  • Černá ředkev - účinkuje v játrech a žlučníku, podporuje činnost zejména jater a žlučníku, ale také ledvin a střev.