Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 tipů na použití éterických olejů v létě

7 tipů na použití éterických olejů v létě aromaterapie, éterické oleje, v létě, doma, na cestách, dovolená, vaření
Jana Konečná
5,0 5
5

 7 tipů na použití éterických olejů v létě zdroj: shutterstock.com

Éterické oleje by neměly chybět v žádné domácnosti. Nejen, že si s nimi můžete přirozeně provonět celý domov, ale může se vám díky aromaterapii zlepšit nálada a pozornost nebo jde s její pomocí bojovat proti nachlazení či můžete éterické oleje používat na vaření. I když si většina z nás nejspíš kvůli mihotající svíčce v aromalampě spojuje aromaterapii se zimou a podzimem, ani v létě bychom na ni neměli zapomínat. Éterické oleje se rozhodně neztratí doma, a díky jejich malé a skladné velikosti je snadno přibalíte do cestovních zavazadel a udělají vám službu i na cestách. Jaké éterické oleje jsou tedy na léto nejvhodnější? A kterým se naopak raději vyhnout?

Přejít na sekci článku:

Na ochlazení

Na ochlazení zdroj: shutterstock.com

Jednou z nejlepších věcí na létě je teplo. Ale i to se zají, obzvláště když přeroste v dlouhotrvající nesnesitelné vedro. V takových chvílích jsme rádi za každý závan větříku, za každé možné ochlazení. A hotovou ledovou královnou je právě máta. Osvěžující vůně mentolu působí aromaterapeuticky, aktivuje chladové receptory a navozuje pocit příjemného ochlazení na dlouhou dobu. Mátový éterický olej je taktéž skvělý pro zklidnění svědící kůže, třeba když jste to trochu přehnali s opalováním. Pomáhá také uklidnit podrážděný žaludek a zmírňuje nevolnost v dopravních prostředcích i cestovní horečku. Mátový éterický olej můžete také přidat do koupele pro osvěžení nohou po celodenním pobíhání v letních parnech.