Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapie na podzim

Aromaterapie na podzim Éterické oleje vykouzlí nejen dokonale harmonickou atmosféru, ale také vám mohou ulevit třeba při nachlazení. Pojďte se společně s námi podívat na ty, které Vám mohou usnadnit období podzimních dní!
Jana Konečná
5,0 5
4

Aromaterapie na podzim zdroj: istockphoto.com

Podzim už je tady a s ním i chladná rána a večery, které později přejdou v chladno po celý den. I když je nám některým možná smutno po létě, na podzim se dá dívat i z té lepší stránky. Může to být brouzdání spadaným barevným listím s termoskou horkého čaje nebo líné odpoledne s knížkou nebo dobrým filmem se zvukovou kulisovou dešťových kapek dopadajících na parapet. Pokud si k tomu můžete rozdělat i oheň v krbu, je to naprosto idylická situace.

Pro ty, kteří takové štěstí v podobě krbu v domácnosti nemají, jsou skvělou náhradou aromalampy nebo svíčky. On už samotný pohled na oheň, ať už v podobě hořícího a praskajícího dřeva nebo svíčky, je skvělou terapií. Pokud navíc přidáte do aromalampy pár kapek esenciálního oleje nebo použijete vonnou svíčku, která tyto olejíčky přímo už obsahuje, máte báječný recept na podzimní relaxaci.

Pro milovníky pravého podzimu

Toto chladnější počasí na vás po horkém létě působí jako úplný balzám? Rádi se chumláte do šál a do svetrů nebo si užíváte pohodlí domova a vyvařujete dýňové a jablečné speciality? Pro milovníky podzimu jsou nejlepší ty vůně, které jeho kouzlo ještě víc podtrhnou. Hřejivý pocit vám navodí éterické oleje s vůní zázvoru, skořice nebo hřebíčku. Kromě navození hřejivé atmosféry vám i vydezinfikují vzduch v místnosti. Při jejich vůni se vám možná vybaví popíjení zázvorového čaje nebo svařáku. Skořice a hřebíček s sebou také přináší příslib blížících se Vánoc. Pokud nevíte, který éterický olej vyzkoušet dřív nebo jak je namíchat, vyzkoušejte už hotové směsi. Na e-shopu si můžete vybrat z těch, které jsou namíchané přímo na míru pro tu pravou podzimní atmosféru.

Pro povzbuzení

Ploužíte se domů každý den z práce nebo ze školy jako mátoha? Zkracující se dny a nedostatek slunce vám dává zabrat? Sáhněte tedy po povzbuzujících éteráčcích. Už jen pouhé přičichnutí vám může pomoct restartovat mozek a dodat tělu energii. Takovou moc má třeba osvěžující rozmarýn. Je také vhodný na podpoření soustředění a paměti. Což se hodí nejen do práce, ale i studentům. Přece jen, začátek školy je už dávno pryč a testy se začínají psát až nějak moc často.

Proti nachlazení

Pokud s prvním pořádným deštěm okamžitě prochladnete, kromě zahřívajících éterických olejů se vám budou hodit i ty, které usnadňují dýchání a dezinfikují vzduch, aby se k vám nedostaly žádné další bacily. Na očištění vzduchu se skvěle hodí eukalyptový olej. Dezinfekční účinky má taktéž bergamot, který navíc přináší úlevu při ucpaném nose a usnadňuje dýchání. Jeho vůně se vám zaručeně bude líbit, pokud máte rádi černý čaj. Ten totiž často obsahuje právě výtažek z bergamotu, který mu dodává jeho velmi typickou vůni.

Pro zarputilé odmítače podzimu

Jestliže vás podzim a zima celkově nebaví, místo podzimních radovánek si pořád dokola prohlížíte fotky z léta a nemůžete se dočkat, až bude zpátky, udělejte si takové malé soukromé léto u sebe doma. Vyberte si třeba ty vůně, které vám léto právě nejvíc připomínají, ať už je to máta kvůli tomu, že jste v létě popíjeli mátovou limonádu nebo si připíjeli mojitem nebo citrusové vůně, které vás hned přenesou na ostrov, kde jste všechny ty rozličné druhy ovoce o prázdninách ochutnávali.