Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Geránium

Esenciální olej Geránium Vůně geránia je častou používána spolu s vůní růžového oleje.
Renata Ježková
5,0 5
22

Geránium zdroj: wikipedia.org

Pokud nazveme geránium jeho latinským jménem Pelargonium graveolens, začne asi většina lidí spíše tušit, o jakou rostlinku se jedná. Nicméně málokterá pelargonie, kterou dnes najdeme na oknech domů by byla dárkyní tohoto příjemného vonného oleje. Většina dnes pěstovaných pelargonií je kultivována kvůli kráse květu, ale občas ještě mezi pokojovými květinami najdeme tu původní variantu, které se vyznačuje právě poměrně specifickou vůní zejména listů.

Vůně gerániového oleje je svěží, květinová a nasládlá a nezkušený nos ji občas může zaměnit s růžovým olejem. Jelikož jeho chemické složení je velmi podobné, zneužívá se často gerániový olej k ředění daleko dražšího růžového oleje, proto si v případě podezřele levného růžového oleje vyberte raději geránium, ať přesně víte, co používáte. Což je zásada, kterou je potřeba u esenciálních olejů dodržovat snad ještě více než u čehokoliv jiného. Esenciální oleje jsou velmi silné účinné látky a pokud mají fungovat tak, jak chceme, musíme si dávat pozor na dobrou kvalitu.

Přejít na sekci článku:

5 nejlepších účinků gerániového oleje

Gerániový olej zdroj: shutterstock.com

1 Premenstruační syndrom a hormonální výkyvy: Geránium harmonizuje hormonální hladinu, čímž napomáhá zlepšení všech nepříjemných symptomů spojených s menstruací - dlouhé a bolestivé krvácení, křeče, bolesti hlavy, výkyvy nálad… Může být použito vnitřně nebo zevně v aromalampě nebo přímo na pulzní body.

2 Nervozita, stres: Esenciální olej z geránie je jeden z nejlepších olejů na uvolnění nervového napětí. Ať už se jedná o strach, stres, úzkost nebo depresi, pár kapek geránia dokáže zároveň uvolnit i povzbudit, což z něj činí vynikající pomoc třeba před důležitým jednáním či zkouškou.

3 Infekce močových cest: Pro své diuretické a antiseptické vlastnosti je skvělým prostředkem k potlačení zánětů močového ústrojí, zejména těm opakovaným. Bakterie si dokáží vytvořit rezistenci na antibiotika, nicméně nedokáží totéž v případě esenciálních olejů.

4 Péče o pleť: Nejčastěji se geránium používá v péči o mastnou nebo mdlou pleť, jelikož dokáže podpořit oběhový i lymfatický systém a tím zajistí pleti jednak lepší výživu, jednak rychlejší odvod odpadních látek.

5 Repelent: Jedním z důvodů, proč je geránium tak oblíbenou balkonovou květinou je možná i jeho skvělá schopnost odpuzovat hmyz.

Související produkt
Geránie 5 ml
Saloos / 130 Kč
Napomáhá hojení ran, uklidňuje, používá se na opary a afty, prohřívá, zmírňuje bolesti nervového původu. 
Detail produktu