Esenciální olej Geránium

5,0 5
22

Přejít na sekci článku:

Geránium v kosmetice

Geranium v kosmeticezdroj: shutterstock.com

Esenciální olej geránium je v kosmetických přípravcích velmi oblíbený. Pro svoji příjemnou vůni je často součástí tělových přípravků, kde jednak harmonicky doplňuje vůni růže, jednak podporuje oběhový a lymfatický systém, takže sice jemně, ale efektivně bojuje proti vzniku celulitidy. Začnete-li tedy používat přípravky s obsahem gerániového oleje jako je například tělové mléko Faran dost brzy a dost často, možná se ani nedostanete do situace, kdy by vás něco vyloženě proti celulitidě mělo zajímat.

Geránium je ale dost využívané i v pleťové kosmetice a to zejména v přípravcích pro pleť mladou a mastnou, protože dokáže dobře regulovat tvorbu mazu a působí antisepticky, což brání množené bakterií na pleti a následně vzniku akné. Díky svým vlastnostem také velmi dobře hojí již vzniklá poškození pleti. V případě vhodné kombinace s dalšími látkami je vhodným společníkem i pro suchou nebo zralou pleť právě díky svým hojivým vlastnostem.

Pár kapek geránia můžeme přidat i do naší vlasové péče, ať už do šamponu nebo kondicionéru či masky. Dokáže zlepšit prokrvení vlasové pokožky, čímž povzbudí růst a kvalitu vlasů, případně zabrání jejich vypadávání. Pokožka na hlavě je často daleko namáhanější než na ostatních částech těla, neboť její výživě a péči nevěnujeme kvůli vlasovému porostu takovou pozornost. Přitom stav vlasů je přímo závislý na stavu pokožky a je tedy potřeba o ni náležitě pečovat. Smícháte-li pár kapek geránia s kokosovým olejem, získáte vynikající přírodní přípravek proti roztřepeným konečkům (v případě jemných vlasů je třeba ho používat skutečně velmi střídmě), který navíc díky svojí vůni bude mít velmi pozitivní vliv na psychiku.