Přejít na sekci článku:
Jak používat esenciální olej geránium
zdroj: shutterstock.com
Jako většinu esenciálních olejů je i géránium lepší používat ředěné nějakým nosným olejem. V případě, že budeme výsledný produkt používat k masážím nebo jakkoliv na pokožku, použijeme nějaký rostlinný olej, který je potřebám naší pokožky nejbližší a zároveň nemá žádnou výraznější vůni, která by mohla aroma geránia narušit. Ideální je mandlový, jojobový, mokřadkový nebo třeba sezamový. V případě, že chcete olej užívat vnitřně, můžete jej také naředit, tentokrát s jakýmkoliv rostlinným olejem vybraným podle jeho nutričních kvalit.
Gerániový olej ředíme v poměru 1:1 a potom používáme dle potřeby. Pro aromaterapeutickou masáž spánků nebo šíje během dne použijeme 2-4 kapky na dané místo a lehce krouživými pohyby vmasírujeme. Stejným způsobem postupujeme v případě masáže čakrálních bodů. Geránium ovlivňuje srdeční a krční čakru, ale může být použito i k vyrovnání solar plexu nebo kořenové čakry. Pokud nechceme nebo nemůžeme masírovat, můžeme v této koncentraci olej přímo “inhalovat” například z lahvičky. Stačí i jedno nebo dvě nadechnutí a jakékoliv napětí výrazně ustoupí.
V případě užití v aromalampě nebo difuzéru můžeme spolu s gerániem použít další vonné oleje a vytvořit si vlastní kompozici přímo na míru dané situaci. Geránium tvoří harmonickou kombinaci například s jasmínem, levandulí, citrusy nebo růží, pro hlubší a tajemnější kompozice můžeme použít dřevité tóny cedru nebo santalu. Vzhledem k jeho vlivu na hormonální systém není vhodné jej v jakékoliv podobě používat v těhotenství.