Přejít na sekci článku:
Jak na pačuli
zdroj: shutterstock.com
Pokud vám ale pačuli přece jen zavonělo a chystáte se jeho skvělých vlastností využít, máte více možností, jak to udělat. Esenciální olej pačuli je z těch, který můžete používat neředěný a máte-li ho v odpovídající kvalitě je možné ho užívat i vnitřně. Při vnitřním užití působí antisepticky v zažívacím ústrojí a pomáhá při nevolnosti, průjmu nebo při otravách. Nicméně i při důkladné masáži se vám dostanou potřebné látky přímo do těla a nemusíte se trápit s polykáním.
Pačuli je možné použít i jako parfém, i mezi běžnými parfémy konvenční produkce najdeme mnoho takových, které jsou prakticky čisté pačuli, od těch však nečekejme žádné terapeutické účinky. V případě čistého esenciálního oleje stačí rozetřít 1-2 kapky na pulzní body a doufat, že se v našem okolí nevyskytuje nikdo z anti-pačuli gangu, protože pačuli má velmi slušnou sillage neboli stopu, což je vlastně to, jak dlouho po vás zůstane v místnosti poté, co vy už tam dávno nejste.
Pačuli dokáže propojit srdeční čakru s kořenovou a sakrální čakrou a uvolnit tak bloky, které máme ve vztahu k hmotným a fyzickým věcem a umožní nám obrátit pozornost ke skutečnému naplnění našeho života. Esenciální olej můžete použít jak k jemné masáži tak k přímé inhalaci. Jeho vůně se dobře kombinuje s gerániem, levandulí, neroli, růží, šalvějí muškátovou nebo bergamotem, růžovým dřevem čí santalem.