Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Pačuli

Esenciální olej Pačuli Esenciální olej pačuli je velmi mnohostranný a oblíbený.
Renata Ježková
5,0 5
1

Pačuli zdroj: shutterstock.com

Pačuli je nenápadný polokeř původem z Malajsie a přestože málokdo ví, jak skutečně vypadá, jeho jméno zná skoro každý. Je to jeden z nejoblíbenějších olejů v aromaterapii, která ho oceňuje pro jeho mnohostrannost, tak u parfumérů, jelikož i malé množství dokáže dodat kompozici tajemný a orientální nádech a v přírodních parfémech působí jako fixátor díky svojí dlouhé výdrži.

Nicméně než nadšeni poběžíte nakupovat, nezapomeňte, že ačkoliv je pačuli blízko příbuzné levanduli, zdaleka se netěší tak široké a bezvýhradné oblibě jako ona, ale právě naopak. Vypadá to, že pačuli buď milujete nebo nesnášíte, protože jeho vůně se skutečně nedá považovat za všeobecně líbivou. Ale i kdyby vám čisté pačuli nezavonělo, stále mu ještě dejte šanci, protože v některých kompozicích je skutečně skvělé.

Přejít na sekci článku:

Podzim s pačuli

Podzim zdroj: shutterstock.com

Období podzimu je skutečně jako dělaté pro to, abychom skvělé vlastnosti esenciálního oleje pačuli ocenili nejvíce. S vám tedy pačuli pomůže?

1. Snižuje horečku. Což se při podzimních virózách může náramně hodit.
 

2. Snižuje chuť k jídlu a usnadňuje trávení. Pokud máte pocit, že se vám s nadcházejícím podzimem zhoršila životospráva, samotné pačuli to asi nezachrání, ale rozhodně může přispět k nápravě.

3. Hojí. Obsažený pačulen má podobnou chemickou strukturu jako azulen v heřmánku a je tedy zároveň antiseptický a hojivý. Vlhké počasí na podzim dokáže řádně zhoršit veškeré nepříjemné kožní projevy a díky pačuli se tomu můžete vyhnout.

4. Zklidňuje úzkost a mírní deprese. Co víc si v sychravých podzimních dnech přát.

5. Bývá popisováno jako afrodisiakum, což je ale možné pouze v případě, že vůně bude oběma partnerům příjemná.

6. Povzbuzuje imunitní systém a zároveň podporuje růst nových buněk, takže tělo je nejen lépe chráněné, ale na všech úrovních snadněji regeneruje.

7. Dokáže asimilovat škodlivé látky v těle a odvést je z těla ven. Je to jeden z nejlepších olejů pro detox a očistu organismu.

Související produkt
Pačuli 10 ml
Saloos / 213 Kč
Éterický olej se silnou zemitou vůní působí antidepresivně a pomáhá při poruchách koncentrace. Má silný protizánětlivý účinek, podporuje hojení ran a zabraňuje tvorbě jizev.
Detail produktu