Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterické oleje při nachlazení

Éterické oleje při nachlazení Nedejte chřipce šanci propuknout.
Lucie van Koten
5,0 5
1

Éterické oleje při nachlazení zdroj: shutterstock.com

Špatná zpráva je, že chřipka přijde vždycky přesně tehdy, když si nemůžeme dovolit marodit. Brufen nás dlouhodobě nezachrání a imunitu taky neposílíme ze dne na den. Dobrá zpráva je, že hlavním nepřítelem všech bacilů jsou přírodní éterické oleje, které nás postaví na nohy takřka okamžitě.

Přejít na sekci článku:

Jak dokáží éterické oleje pomoci?

Éterické oleje při nachlazení zdroj: shutterstock.com

Éterické oleje, nebo-li přírodní rostlinné silice jsou jedny z nejsilnějších přírodních léků, které nabízejí celou škálu použití. Pomoct mohou i tam, kde selhávají antibiotika, různé hojivé masti, prášky na bolest či na nespavost. Zvládají ničit plísně ve střevech, střevní parazity, viry, kvasinky i bakterie.

My se ale dneska podíváme na pár základních éteráčků, které by nám doma neměly chybět zrovna v ten moment, kdy cítíme, že na nás něco leze. Protože to je přesně ten moment, kdy nesmíme dát chřipce šanci propuknout.

Borovice – Má dezinfekční a tlumící účinky, usnadňuje vykašlávání, uvolňuje rýmu a tím ulehčuje dýchání.

Šalvěj – Výborně prokrvuje. Působí na pohlavní orgány, v kosmetice také proti pocení, ale při chřipkách se použije na bolesti krku či jakékoli zažívací problémy a bolesti břicha.

Badyán – Ideální do koupele. Stejně jako borovice uvolňuje ucpaný nos, použít se dá i při nespavosti či křečích.

Dobromysl – Působí silně antisepticky, jeden z nejsilnějších EO. Snižuje horečku, hojí záněty močového měchýře. Je velice ostrý, používat tak zásadně v malých koncentracích.

Eukalypt – Základní EO při nachlazení. Zmírňuje bolesti v krku, snižuje horečku, léčí záněty nosních dutin.

Tymián červený – Jeden z nejsilnějších EO. Působí antibakteriálně, antisepticky, protikřečově a vyvolává pocení. Používá se při problémech s dýchacími cestami, mikrobiálně čistí vzduch. Opět používat v malých koncentracích.

Související produkt
Koupelový olej eukalypt a tymián 125 ml
Saloos / 159 Kč
Koupelový olej vám umožní relaxaci po dlouhém dni. Jemně čistí pokožku a umývá nečistoty. Eukalyptová a tymiánová vůně je lehce kořeněná, pomůže vám se uvolnit a působí příznivě na dýchací cesty.
Detail produktu