Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterické oleje při nachlazení

Éterické oleje při nachlazení Nedejte chřipce šanci propuknout.
Lucie van Koten
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Jak používat éterické oleje vnitřně?

Jak užívat éterické oleje vnitřně zdroj: shutterstock.com

Každý olej voní a chutná jinak, ale většinou nejsou zrovna chuťově příjemné. Některé navíc dokáží velmi nepříjemně popálit sliznici v ústech. Je tedy vhodné je buď s něčím smíchat (s jiným rostlinným olejem, medem - pozor, nejsou rozpustné ve vodě!) nebo užívat v kapslích, které je možné koupit v lékárně.

Na bolest v krku však není nic lepšího než si šalvějí přímo vykloktat. Stačí 3-5 kapek rozpustit v troše alkoholu (bylinná tinktura, slivovice…) a směs pak naředit teplou vodou, kterou si minimálně třikrát za den pořádně vykloktáme. Dobromysl (oregáno) či tymián červený jsou velmi účinné a rychle nás dostanou z nejhoršího - jedna až dvě kapky třikrát denně, ideálně jednu dávku na noc a chřipka se rychle odporoučí (pozn.má tam, že tě to dostane z nejhoršího a najednou začínající chřipku). Dobromysl působí podobně skvěle například i na záněty močového měchýře.

Pokud dáme éterickým olejům šanci v lékárničce, ukážou nám, že to nejsou jen ty malé lahvičky do aromalampy, které navodí prima pohodu. Překvapí nejen tím, jak fungují, ale že fungují přesně, rychle a vždy tam, kde je potřeba.