Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Myrha

Esenciální olej Myrha Myrha, která byla jedním z darů od Tří králů, byla v minulosti cennější než zlato.
Renata Ježková
5,0 5
2

Esenciální olej marha zdroj: shutterstock.com

Dalším z darů, který nesli Tři králové, byla myrha. Takže na ní také bude něco zajímavého. Svého času byla i populárnější než kadidlo a dokonce cennější než zlato. Časem se její popularita s kadidlem srovnala a jelikož myrha má představovat ženský princip a kadidlo mužský, bývají ve vykuřovacích směsích zastoupeny obě pryskyřice. Ale jak už to se všemi starověkými magickými ingrediencemi bývá, ani v tomto případě nejde jen a pouze o vůni.

Botanicky je myrha s kadidlem příbuzná a stejně jako u kadidla se jedná o pryskyřici, která se buď používá jako vykuřovadlo sama o sobě nebo je z ní destilací získáván éterický olej. Myrha je také jedním z těch starých léčivých prostředků, jejichž použití zmiňují už staroegyptské texty, o Bibli nemluvě. Vyskytuje se na různých místech v Africe a na Arabském poloostrově, ale nejlepšími vlastnostmi oplývá myrha získávaná ze stromů rostoucích v Somálsku.

Přejít na sekci článku:

Myrha v kosmetice

Myrha v kosmetice zdroj: shutterstock.com

Kvůli svojí specifické vůni není myrha zrovna nejoblíbenější ingrediencí v pleťové kosmetice, což je velká škoda. Myrha je totiž jeden z olejů, které mají úžasné účinky na pleť a to zejména na pleť zralou. A co vše myrha s pletí dokáže?

Hojí. Má vynikající hojivé účinky, takže je skvělým olejem na rány nebo jakkoliv poškozenou kůži, dokonce zmírňuje krvácení.

Desinfikuje. Čistí pleť a zabraňuje množení bakterií, případně hojí zánětlivá ložiska.

Stimuluje buněčnou obnovu. Podporuje růst nových buněk, čímž výrazně přispívá k posílení a zlepšení stavu pleti a působí proti vráskám.

Podporuje hojení ran a zmírňuje jizvy, urychluje hojení a podporuje rychlé zacelení ran.

Působí protizánětlivě a protiplísňově, takže je velmi vhodným olejem na mokvající ekzémy a rány.

Související produkt
Zubní gel myrha 75 ml
SANTE / 150 Kč
Zubní pasta s myrhou a zeleným čajem jemně čistí zuby bez zbytečného podráždění skloviny. Osvěžuje dech a pečuje o zdraví zubů. Pomáhá bojovat proti zubnímu kazu a odstraňovat zubní plak.
Detail produktu