Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Myrha

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Myrha v aromaterapii

Myrha v aromaterapii zdroj: shutterstock.com

Vzhledem k historickému používání myrhy není možné ignorovat její spirituální rozměr a dopad na naši psychiku. Myrha působí velmi sedativně, je výrazně zklidňující a navozuje stav hlubokého klidu. Ale nikoliv klidu pasivního, naopak povzbuzuje při apatii a nechuti do života. Pomáhá překonat strach a deprese a posiluje naše mentální funkce.

Vzhledem k tomu, že otevírá a působí na srdeční čakru, dokáže uvolnit bolestné zážitky, emoce a strachy, kterým mysl nedovolí odejít. Jakmile se totiž uvolníme a přesuneme zážitky z hlavy do srdce, dokáže je prožít skutečně naplno (protože už jsme se o nich napřemýšleli až až) a poté je jsme schopni nechat odejít a intuitivně postihnout, co nám chtěli říct. Na úrovni srdce totiž nelze odmítat, ale jen přijímat, což je v případě strachů a traumat to nejtěžší, ale také jediné uzdravující.

Myrhový olej je možné použít na pokožku i neředěný a zrovna tak je možné ho neředěný inhalovat, klidně přímo z lahvičky několika hlubokými nádechy. V případě masáže pak použijeme několik kapek, pokud masírujeme například reflexní body, nebo použijeme směs s jakýmkoliv nám příjemným rostlinným olejem pro uvolňující masáž celého těla. A pokud nám samotná myrha nevoní, můžeme ji samozřejmě s čímkoliv kombinovat podle toho, jakého efektu chceme docílit. Z olejů vhodných pro kombinaci s myrhou můžeme zmínit levanduli, kadidlo, santal, pačuli nebo hřebíček.

Související produkt
Himalájská sůl do kadidelnic 200 g
Vykuřovadla Rymer / 28 Kč
Himalájská sůl do kadidelnic má silné očistné a dezinfekční účinky. Hodí se v případě, že potřebujete očistit prostor od negativní energie. Sůl také poslouží jako součást očistných a léčebných směsí.
Detail produktu