Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Harmonizace aromaterapií: Šestá čakra (třetí oko)

Harmonizace aromaterapií: Šestá čakra (třetí oko) Třetí oko je sídlem snů, vnitřního vidění, duchovního směru a moudrosti.
Pavlína Klaudová
5,0 5
3

Harmonizace aromaterapií: Šestá čakra (třetí oko) zdroj: wallpapercave.com/

Čakra třetího oka se v sanskrtu jmenuje Ajna. Její barva je indigová a nachází se v centru mozku. Na fyzické úrovni je šestá čakra spojena s hypofýzou a epifýzou, očima a mozkem. Třetí oko je sídlem snů, vnitřního vidění, duchovního směru a moudrosti, zahrnuje "kontroly reality", porozumění, otevřenost, důvěru v intuici, seberealizaci a uvolnění potlačeného negativního myšlení. Moudrost v rámci třetího oka zahrnuje symbolickou i doslovnou vizuální intuici, moudrost a intelekt. Je to druhá z tzv. duchovních čaker, které spolu silně spolupracují. Představuje čas. Posláním šesté čakry je vidění, vnitřního i vnějšího světa.

PRÁCE S JEDNOTLIVÝMI ČAKRAMI

Energetický systém těla se skládá ze sedmi čaker, které jsou navzájem propojené a ovlivňují se. Je-li narušena funkce jedné z nich, nastává nerovnováha ve všech ostatních. Proto je nutné pracovat se všemi komplexně a snažit se, aby se opět obnovila jejich vzájemná harmonie. Éterické oleje jsou díky svému energetickému působení ideálním nástrojem pro práci s čakrami, jsou bezpečné, oplývají dostatečnou silou i jemností a jejich používání je jednoduché a bezpečné, pokud dodržujeme základní pravidla.

To znamená, že si dáváme pozor na vysoký nebo nízký tlak, těhotenství, epilepsii, možné alergie a dodržujeme doporučené dávkování. Nejlépe se pro práci s čakrami hodí masáže, ale ne každý je má rád, takže není vůbec od věci si v tomto případě zapálit aromalampu. Navíc tak nepřímo ovlivníte i energetický systém lidí ve vaší domácnosti.

ČAKRA ŠESTÁ: TŘETÍ OKO

Význam šesté čakry

Energie Ajny nám umožňuje zažít jasné myšlení i dary duchovního rozjímání a sebereflexe, dovoluje přístup k našemu vnitřnímu vedení, které pochází z hlubin naší bytosti. Umožňuje nám prolomit iluzi a přistupovat k hlubším pravdám - vidět mimo mysl, nad rámec slov. Prostřednictvím daru vidění můžeme interpretovat vnější svět a symbolickým jazykem můžeme uvádět do praxe vnitřní svět. Cesta třetího oka vidí všechno jako kdyby z místa svědka nebo pozorovatele. Znamená to, že zkoumáme sebeomezující myšlenky a rozvíjíme moudrost, která pochází z perspektivy, která překračuje dualitu dobrého nebo špatného, ​​černého nebo bílého. To znamená vidět a pomáhat druhým vidět hlubší význam situací v jejich životě.

Když je Ajna plně aktivována, obě hemisféry fungují v synchronizaci. Tvořivost a syntetické myšlení pravé hemisféry je integrováno a vyváženo logickým a analytickým myšlením levé hemisféry. Třetí oko je nejen sídlo moudrosti, ale i svědomí. Díky němu vidíme, co se děje, ale také víme, co to znamená. Z této čakry pochází náš smysl pro spravedlnost a naši etiku.

Pocity, které provází otevřenou Ajnu, jsou tyto:

“Jsem v kontaktu s mým vnitřním vedením. Poslouchám svou nejhlubší moudrost. Snažím se pochopit a učit se ze svých životních zkušeností. Jsem moudrý, intuitivní a spojený s mým vnitřním průvodcem. Vychovávám svého ducha. Poslouchám moudrost starších. Věřím ve svou intuici. Odpustil jsem minulosti a dozvěděl jsem se, co se z ní mám naučit. Odpustil jsem si. Miluji sám sebe a přijímám se. Vím, že všechno je v mém světě v pořádku. Jsem otevřený inspiraci a blaženosti.”

S otevřenou Ajnou můžeme dosahovat prorockých snů a vizí.

Zablokovaná šestá čakra

Problémy s třetím okem jsou spojeny s poruchami vyššího vnímání vnitřního uvědomění, sebereflexe i intuice. Žlázy a orgány, které má na starost třetí oko jsou mozek, lebka, tvář, nos, oči, centrální nervový systém. Je-li Ajna zavřená, objevují se neurologické poruchy, poruchy učení, mozkové nádory, mrtvice, záchvaty, problémy s koordinací nebo rovnováhou, problémy s očima nebo zrakem jako takovým. Rozostření vidění, slepota, hluchota, infekce očí a uší, spinální abnormality, bolesti hlavy, tlak v hlavě, migrény, problémy s nosem, senná rýma, alergie a krvácení z nosu. Ztráta nebo oslabení čichu, hormonální dysfunkce, změny nálady, duševní onemocnění, psychologické problémy, derealizace, depersonalizace, přílišná citlivost, spánkové poruchy, noční můry, paralýza, psychické vyčerpání, extrémní zmatek, psychotické chování.

Mentální či emocionální příznaky jsou nadměrná hrdost, egománie, člověk s problémy na třetím oku je manipulativní, autoritářský, nábožensky dogmatický, snaží se přemáhat ostatní, žije ve fantastickém světě, objevuje se u něho nadměrné snění, eskapismus, posedlost, bludy, halucinace, přílišná logika, obtížně se soustředí, je netrpělivý, manipulativní, znevažující jiné, příliš racionální, příliš citliví, zažívá psychické přetížení, je nedostatečně koncentrovaný, trpí halucinacemi a paranoiou.

Při disharmonii šesté čakry se také objevuje špatná paměť, nedostatek imaginace a vhledu do probíhajících situací, neschopnost vizualizace, pocit, že žijeme pod tlakem, strach z budoucnosti nebo neznámého, sebezpochybňování, závist, rigidní myšlení, tvrdohlavost, úzkosti, netrpělivost, přecitlivělost, pověrčivost, ignorování intuice nebo nedostatečně rozvinutá intuice, duševní zmatek, zapomnětlivost, mlhavá mysl, rozptýlené myšlení, mentální a emoční nestabilita, příliš racionální myšlení, nedostatkem víry, nedostatek duchovního chápání, nedostatkem disciplíny, strach z úspěchu, nesnášenlivost, schizofrenie, odpojení od reality.

ESENCIÁLNÍ OLEJE PRO HARMONIZACI třetího oka

Éterické oleje, které se používají pro harmonizaci třetího oka, jsou takové, které mají duchovní, srovnávací a stimulační účinky a dokáží stimulovat jasnost myšlení, vidění a duchovní vhled. Patří mezi ně rozmarýn, citron, jalovec, tymián, šalvěj, kadidlo, pačuli, máta peprná, levandule, smrk, elemi, růže, borovice, cedr, oregano, majoránka, lípa, slaměnka, vavřín.

  • Vavřín používaly délfské kněžky ve slavné věštírně, protože stimuluje vize. Pálily ho, aby se dokázaly otevřít jiným světům. Je spojovaný s třetím okem, protože zvyšuje schopnosti povědomí. Esenciální olej vavřín pomáhá stimulovat hemisférickou synchronizaci spojující obě mozkové sféry, což vede k celistnějšímu vnímání a probuzení vědomí. Lepší pronikání do duchovních rovin nám pomáhá lépe pochopit situace, v kterých se nacházíme a díky nimž osobnostně rosteme. Vavřín stimuluje mysl, pomáhá při špatné paměti a pozvedá sebedůvěru.
  • Jasmín je v Indii známý jako „královna noci" a je spojen s Měsícem a rituály magie a léčení. Esenciální olej jasmín je velmi povznášející, dootevírá člověku přístup k nejhlubším vrstvám duše a potlačené emocionální bolesti. Zvyšuje intuitivní sílu a naše spojení s duchovním světem. Má sladkou, květinovou vůni, přesto je velmi silný při stimulaci všech smyslů. Podporuje činnost mozku a zbystřuje instinkty.
  • Esenciální olej meduňka nejen pomáhá při harmonizaci srdeční čakry, ale také stimuluje epifýzu, dovoluje člověku, aby se dostal do kontaktu s neobvyklými skutečnostmi a získal přístup k vyšším věcem. Meduňka je jemná, ale natolik silná, aby nastolila vnitřní klid a meditativní soustředění. Používá se hlavně u emocionální přecitlivělosti a depresí. Je to jeden z dražších éterických olejů. Mírní roztěkanost, nespavost a nesoustředěnost, u osob, které terorizují druhé psychickým vydíráním.
  • Klíč k pochopení účinků heřmánku na třetí oko spočívá v jeho vlivu na nervový systém. Heřmánek je uklidňující a tišící, což nám umožňuje objevovat problémy našeho ega. Umí přenastavit naše zlozvyky a zharmonizovat je tak, abychom dokázali objevit naše pravé já. Napomáhá sebepřijetí. Je velmi vhodný při depresích. Pomáhá lidem s despotickými sklony, kteří mají sklony k přílišnému ovládání ostatních.
  • Šalvěj muškátová byla v historii známá hlavně díky své schopnosti léčit oční problémy. Éterický olej šalvěj muškátová je výborný čistič, který stimuluje pozitivní myšlení a euforii. Navozuje duševní klid, meditativní rozpoložení. Používá se při zmatenosti, emocionální nevyrovnanosti a úzkostech. Tento olej se také používá při autismu, epilepsii a jiných záchvatech. Je také účinný při bolestech hlavy a migrénách.
Související produkt
Meduňka v jojobovém oleji, Bio 10 ml
Taoasis / 406 Kč
Citrusová vůně meduňky působí na naši psychiku jako balzám. Zmírňuje napětí, zahání smutek a podporuje relaxaci i dobrý spánek. Je také výborná na mastnou či problematickou pleť.
Detail produktu