Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Okuste tu pravou zimní pohádku!

zdroj: Shutterstock

Vánoční shon už vyvrcholil a my máme za sebou zase další Štědrý den. Pokud nejste zázračná výjimka tak i pro Vás byly přípravy a předvánoční shon asi pěkně náročné. Jestli tedy přemýšlíte, jak se za těch pár dní během svátků zrelaxovat, co to jen půjde, tak to jste tady správně!

Udělejte si pohodu

Samozřejmě že ideální je, se alespoň na těch pár dní mezi Štědrým dnem a opětovným návratem do pracovního procesu odtrhnout od reality a být se svými blízkými, případně dělat věci, na které člověk přes pracovní shon nemá třeba tolik času. Takže najít si klidné místo, uvařit si oblíbený teplý nápoj a přečíst si kus knihy nebo podívat se na oblíbený film. Všechno tohle už samo o sobě zní jako ideální recept na tu pravou zimní pohodu, ale víte, čím to můžete ještě trochu vylepšit? Ano, aromaterapií. A i když se na první dobrou může zdát, že se jedná o něco výslovně ezoterického tak tomu tak rozhodně není. Pokud tedy nemáte s aromaterapií zatím zkušenosti, dovolte nám vyzdvihnout pár důvodů, proč stojí za to tento dosavadní stav změnit.

Dejte šanci aromaterapii

Aromaterapie je totiž účinný a celistvý přístup k podpoře duševního i fyzického zdraví pomocí esenciálních olejů z rostlin. Tato praktika využívá silné vlivy vůní, které ovlivňují lidskou psychiku a fyziologii. Esenciální oleje, získávané extrakcí z květů, listů, kůry a kořenů rostlin, obsahují koncentrované látky s léčivými vlastnostmi. Aromaterapie pracuje na základě interakce mezi vůněmi a čichovými receptory, které ovlivňují části mozku odpovědné za emocionální reakce, paměť a regulační funkce těla. Při používání esenciálních olejů může docházet k uvolňování endorfinů a dalších chemických látek, které pozitivně ovlivňují náladu a celkový pohodu. Jedním z hlavních přínosů aromaterapie je schopnost redukovat stres a úzkost. Dále mohou esenciální oleje podporovat lepší spánek, zlepšovat koncentraci a paměť, a dokonce i snižovat bolest. Celkově lze říct, že aromaterapie představuje přirozený a celistvý přístup k péči o zdraví. Její přínosy tak spočívají v harmonizaci těla a mysli, posílení imunitního systému, a vytváření příjemného a relaxačního prostředí, které podporuje celkový pocit pohody.

Zažijte tu pravou zimní pohádku na vlastní kůži

Právě pro dlouhé zimní večery Vám nabízíme speciálně vyrobenou směs éterických olejů od německé značky Taoasis s kouzelným názvem "Zimní pohádka". Svěží spojení pomeranče a mandarinky doplněné hřejivým polibkem skořice Vám pomůže doma vytvořit kouzelnou zimní atmosféru a navíc působí antidepresivně. Směs éterických olejů Taoasis Zimní pohádka má velmi příjemnou citrusovou vůni, ze které je cítit především pomeranč. Svěží citrusová kompozice obsahuje lehký dotek kořeněných tónů. Dodá Vašemu domovu příjemnou, uvolněnou atmosféru, která povzbudí Vaše smysly a zlepší Vám náladu. Směs se hodí jak do aromalampy, tak i jako přídavek do tělového mléka či masážního oleje. Směs éterických olejů s poetickým názvem Zimním pohádka Vás přenese do kouzelného zimního světa. Šťavnaté spojení pomeranče a mandarinky nejen pročistí a osvěží vzduch, ale zároveň působí antidepresivně. Svou svěží vůní stimuluje psychiku, pomáhá uvolňovat napětí, zahánět stres či nervozitu a rozpouštět pocity úzkosti. Citrusová vůně s hřejivým dotykem skořice je vhodná i pro uvolnění při migréně.