Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Udělejte si čas na Odpočinek!

zdroj: Shutterstock

Je zima, venku nevlídno a stmívá se už ve čtyři hodiny odpoledne. Ano, nastalo zimní období, předvánoční shon a nekončící honba za dárky. Nikdo neví, kam dřív skočit, jestli upéct první perníčky, linecké nebo vlastně kokosky? A právě proto, že víme, jak to v tomhle období vypadá s časem pro sebe, podíváme se dnes na jednoho pomocníka, který Vám pomůže uvolnit se i v takovýchto vypjatých situacích.

Dejte šanci osvěžovači

Ať to může znít zprvu jakkoliv, tím slibovaným pomocníkem je osvěžovač vzduchu. Konkrétně pro stávající období se skvěle hodí osvěžovač od značky Taoasis s příhodným názvem "Odpočinek". Ten totiž přirozeně navodí meditativní atmosféru a celkově zklidní ve vypjatých chvílích nebo při pocitu nervového vyčerpání. Pečlivě zvolená směs nejkvalitnějších éterických olejů zajišťuje tu nejlepší možnou volbu na poli aromaterapeutické kosmetiky. Tato speciálně namíchaná směs éterických olejů napomáhá získat klidnou, soustředěnou mysl, která není zatěžována rušivými myšlenkami. Díky éterickým olejům, obsaženým v tomto spreji se člověk dokáže lépe soustředit na další pracovní i jiné povinnosti, úkoly a cíle. Skvěle fungující spojení benzoe, pomeranče a levandule je tím pravým mixem, který poskytuje celkovou relaxaci těla i ducha. Navíc použití je naprosto jednoduché a rychlé - směs stačí za pomoci rozprašovače nastříkat do prostoru a pak si už jen užívat uvolňující účinky. Podívejme se podrobně na to, jaké účinky vlastně jednotlivé složky směsi mají a čím nám sami o sobě prospívají.

Benzoe

Pokud jste dosud nevěděli, co je benzoe, jedná se o pryskyřici získávanou z určitých druhů stromů, zejména z rodu Styrax. Tato pryskyřice se používá především ve výrobě parfémů, vonných olejů a kosmetických výrobků. Benzoe má sladkou, vanilkovou vůni a je oblíbené v parfémovém průmyslu kvůli svým teplým a bohatým tónům. Co se týče účinků na zdraví, je spousta důvodů, proč si benzoe cenit. Kromě toho, že má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, pomáhá nám v rámci aromaterapie především s pocity úzkosti. Lidé věří, že benzoe má uklidňující účinky na nervový systém a pomáhat snižovat úzkost a stres. Také že pomáhá s vyrovnáním ženské hormonální hladiny, s podporou imunity, povzbuzením činnosti krevního oběhu nebo trávením a vylučováním. Vzhledem k tomu, že samotný éterický olej z benzoe je poměrně silný, je třeba dávat pozor, jaké množství člověk použije. Nicméně v předem připravené směsi Odpočinek se bát nemusíte, tam je benzoe akorát.

Pomeranč

Každý si při pohledu nebo jen pomyšlení na pomeranč představí, jak se složitě snaží zdolat tvrdou kůru a po dlouhém a náročném boji si konečně vychutná lahodné ovoce. Nicméně existuje i způsob, jak čerpat benefity pomerančů i bez jejich konzumace! A jak jinak než s pomocí esenciálního oleje. Značka Taoasis přišla se skvělým pomerančovým olejem, který Vás už při prvním přičichnutí zaujme svou vůní a navozeným pocitem harmonie a naprosté bezstarostnosti. Kromě krásné vůně má tento olejíček i energizující účinky, které ocení lidé v tenzi, při depresi nebo dlouhodobé únavě. V takovém případě se hodí přidat olej ho do koupelové nebo masážní směsi. Určitě se vyplatí vyzkoušet i v případě, že Vás sužuje horečka nebo třeba nechutenství. 

Levandule

V kosmetice a parfemářství je levandule využívána často. Levandule se hodí do výrobků osobní hygieny a péče o pleť, zejména v případě problémů s problematickou pletí, ekzémem, psoriázou, nebo dermatitidou. Éterický olej z levandule je naprosto skvělý pro posílení psychiky. Velmi snadno se aplikuje na kůži a jeho příjemná bylinková vůně s jemnými kořeněnými tóny každého jistě okouzlí. Tento olej má skvělé zklidňující a regenerační vlastnosti a využívá se nejen jako kosmetický produkt, ale také při nachlazení nebo nespavosti. Kormě toho se může olej použít i jako pomocníka pro rychlejší hojení drobných poranění i jako zklidňující péči při štípnutí hmyzem. Pokud člověk trpí bolestí hlavy nebo migrénou, stačí nanést trochu oleje na spánky a jemně vmasírovat. Tento malý zázrak můžete použít také při chřipce nebo nachlazení.